164 obserwujących
1913 notek
4642k odsłony
3313 odsłon

Intelektualnie antyestetyczni

Wykop Skomentuj370

Notkę tę adresuję pod rozwagę rządzących

Portal Internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/945655,akcja-katolickiej-fundacji-palenie-ksiazek-na-stosie-harry-potter-zmierzch-i-maski informuje:

Akcja katolickiej fundacji: palenie książek. Na stosie Harry Potter, "Zmierzch" i maski. Fundacja "SMS z Nieba" postanowiła zainicjować pomysł palenia na stosie książek, które rzekomo propagują okultyzm. Księża w asyście wiernych w Gdański dokonali tego, powołując się na zapisy Pisma Świętego. "Posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi" - ten werset z Księgi Powtórzonego Prawa skłonił fundację "SMS z Nieba" do publicznego spalenia literatury fantasy, maski z Afryki, figurki słonia czy parasolki z "Hello Kitty". Szefem organizacji jest ksiądz Rafał Jarosiewicz, który spowiada wiernych w "mobilnym konfesjonale".

Mój komentarz.

Jestem katolikiem i patriotą polskim o poglądach konserwatywnych, wyrosłym w rodzinie hołdującej tradycjom chrześcijańsko narodowym Rzeczpospolitej.

Ale jak patrzę na to, co obecnie się wyprawia w Polsce to coraz częściej myślę, że gdybym był młodszy to bym stąd wyjechał z tych samych powodów, co polscy Żydzi opuszczający ojczyznę w roku 1968.

Dlaczego?

Bo dzisiejszej Polsce ton nadają ludzie „intelektualnie antyestetyczni”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Zachęcam Państwa także do przeczytania w wolnej chwili notki mojego autorstwa pt. „Ogłaszam, że nie jestem już blogerem prawicowym” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/781995,oglaszam-ze-nie-jestem-juz-blogerem-prawicowym

Post Scriptum
Ponieważ politycy i zawodowi dziennikarze często zawłaszczają z blogosfery cudze myśli i terminy, by je następnie ogłaszać, jako swoje, - zastrzegam sobie prawo autorskie do terminu „intelektualnie antyestetyczni”.


Wykop Skomentuj370
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo