166 obserwujących
2110 notek
4990k odsłon
894 odsłony

UWAGA! Nie dajcie się zrobić w konia politykom! Apel do młodych Polek i Polaków

Wykop Skomentuj51

Portal internetowy dziennik.pl – vide: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/608177,mlodziezowy-strajk-klimatyczny-greta-thunberg-onz.html informuje:

Szef sztabu KW SLD Robert Biedroń (Wiosna) przypomniał na konferencji prasowej we Wrocławiu, że w piątek na świecie odbywa się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny "w 130 krajach na świecie, w 60 miastach w Polsce, także we Wrocławiu". - To młodzież daje dziś przykład politykom, jak mamy urządzać nasz kraj, to często młodzi ludzie oraz samorządowcy pokazują jak walczyć ze zamianami klimatycznymi - mówił. Dodał, że lewica solidaryzuje się z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym…

Mój komentarz:

Wielokrotnie pisałem, że Polsce jak kani dżdżu potrzeba jest całkowicie nowa i kreatywna jakość polityczna, która położyłaby kres hamującej rozwój kraju walce PiS-u z Platformą Obywatelską i odwrotnie. Jak dotąd nie mam konkretnej wizji, kto mógłby stworzyć taką nową jakość na polskiej scenie politycznej. Niemniej jednak jako geolog zajmujący się przez wiele lat ochroną środowiska naturalnego myślę, że zalążek takiej nowej jakości politycznej mogliby stworzyć protestujący obecnie w marszach i strajkach klimatycznych młodzi Polacy wzywający rządzących do czynnego zainteresowania się sprawami związanymi z ratowaniem naszej planety przed jej degradacją przez człowieka.

Dlaczego tak myślę?

Ponieważ moim zdaniem pokolenie młode i bardzo młode widzi już świat diametralnie inaczej niż pokolenia starsze. Bo jeśli tylko są środki finansowe, zapóźnienia natury technologiczno gospodarczej można nadrobić w ciągu jednej dekady. Znacznie gorzej natomiast przedstawia się sprawa „przestawiania się” na tak zwane „nowoczesne spojrzenie na przyszłość naszej planety”, gdyż zmiany ludzkiej mentalności mają ogromną bezwładność, a co więcej, tempo tych zmian zależy od wieku generacji takim zmianom poddawanych. Dlatego uważam, że pokolenie „50 Plus” jest już pod względem świadomości bezapelacyjnej konieczności ochrony środowiska naturalnego niereformowalne, bądź reformowalne w stopniu poważnie ograniczonym. Dlaczego? Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej nie są już w stanie dostosować się do nienotowanego dotąd historii ludzkości przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich kilku dekadach i wciąż następuje, coraz szybciej. Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność przestawienia się na idące z duchem czasu nowoczesne myślenie, kompatybilne z tempem i specyfiką między innymi zmian klimatycznych. A prawda jest taka, że zajęci głównie walką o władzę politycy starszych generacji, nie zdają sobie sprawy, że się kompletnie oderwali od realiów otaczającego ich świata, także ekologicznych, - i nie mają bladego pojęcia, na jakim poziomie toczy się obecnie światowa walka o zatrzymanie degradacji naszej planety przez człowieka oraz jakich metod i narzędzi się w tej walce używa. Tak. Tak. Starsze pokolenie polityków nie zdaje sobie już kompletnie sprawy z faktu, iż w realiach postrzegania dzisiejszego świata są ograniczeni i nieporadni, jak dzieci we mgle.

Dlatego chciałem się zwrócić do organizatorów i uczestników marszów i strajków klimatycznych z następującym apelem:

Kochani! Weźcie w waszych protestach przykład ze strajku młodych Polek i Polaków  w styczniu 2012, kiedy rząd Donalda Tuska, w czasie szczytowania popularności Platformy Obywatelskiej, kiedy ówczesnemu premierowi Tuskowi się wydawało, iż ma tak znakomite notowania, iż „nie ma, z kim przegrać”, - jego rząd został dosłownie rzucony na kolana w wyniku nieustępliwego pokojowego protestu młodych Polek i Polaków przeciwko ustawie ACTA. I gdyby wtedy Tusk się nie wycofał rakiem, moim zdaniem jego rząd już wtedy by upadł.

Ponieważ obecnie mamy trochę podobną sytuację pragnę wam przypomnieć, że wtedy, młode pokolenie Polaków w przeciągu kilku godzin potrafiło się skrzyknąć w Internecie i mimo trzaskających mrozów wznieciło coś w rodzaju „powstania styczniowego Polski XXI wieku” dającego im nadzieję na jako taką normalność w kraju rządzonym przez jajogłowych polityków Platformy Obywatelskiej. Młodzi wykazali wtenczas ogromną odwagę, determinację, rozmach, siłę, imponujący potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, a także umiejętność przeprowadzenia skutecznie pokojowego protestu, wykazując jednocześnie spokój, pomysłowość i wielką kulturę, czym obnażyli obłudę i butną postawę premiera rządu Tuska, a także niemotę klasy rządzącej w zrozumieniu cyberprzestrzeni i problemów społeczności Internetu.

Ówczesny protest młodych Polaków przeciw ACTA jak na dłoni pokazał kompletne niezrozumienie przez rządzących mentalności młodego pokolenia, która jest całkowicie odmienna od sposobu myślenia polityków reprezentujących pokolenie 50 Plus. A co bardzo istotne, młodzi ludzie pokazali wtedy, iż jest szansa żeby rzeczywiście zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję. Powiem więcej. Ci „piękni dwudziestoletni” nie dopuścili wtedy do tego, żeby ich protest zapisali na własny rachunek cwani politycy, - i dokończyli swój protest sami, bez pomocy politycznych wyjadaczy!

Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo