165 obserwujących
1925 notek
4666k odsłon
925 odsłon

Too late honey! Adres: Pan Profesor Andrzej Zybertowicz

Wykop Skomentuj42

Motto: W podupadającym "hotelu na godziny" należy wymienić panienki, a nie łóżka

Portal internetowy fronda.pl – vide: https://www.fronda.pl/a/prof-andrzej-zybertowicz-apeluje-do-pis-potrzeba-zmiany-systemowej,135194.html?fbclid=IwAR15bInStrEAGH0kCJi2Mkzt1FHb7C2Zp2PcMxGKkXMRa9AiUpB2qbj0HD0 informuje:

Prof. Andrzej Zybertowicz apeluje do PiS: Potrzeba zmiany systemowej. Dotąd reformy PiS polegały w dużej mierze na wymianie ludzi, a nie przebudowie instytucji" - mówi krytycznie doradca prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Andrzej Zybertowicz. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" uczony z Torunia wezwał obóz rządzący do poważnej refleksji. W jego ocenie dla przyszłości Rzeczypospolitej kluczowe są bardzo poważne zmiany systemowe. Nie da się ich przeprowadzić skupiając się na politycznej bieżączce (…) Otóż żaden nominat partyjny nie dokona przełomowych rozwiązań ani na polu sztucznej inteligencji, ani w procesach wdrożeniowych z tym związanych. Podobnie, żaden polityk sam nie zbuduje autonomicznie działającego procesu dopasowywania budownictwa mieszkalnego - także w kontekstach regionalnych – do zmieniających się potrzeb społecznych. Trzeba przekształcić mechanizmy doboru kadr" (…) Na dłuższą metę – nie cykli wyborczych, ale cykli pokoleniowych – bez profesjonalistów, także tych z dużych miast Rzeczpospolita nie sprosta nowym wyzwaniom cywilizacyjnym. Jest nad czym myśleć u progu tej drugiej kadencji" - podsumował profesor Zybertowicz…

Mój komentarz:

Dosyć późno się „uczony z Torunia” obudził.

Zaś, jak w styczniu 2013 w notce pt. „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/483007,dziesiec-grzechow-partii-jaroslawa-kaczynskiego napisałem cytuję:

Po piąte – nie wstydź się korzystać z pomocy fachowców
Często się słyszy, że znowu pan prezes bądź któryś z posłów Prawa i Sprawiedliwości dał się sprowokować pijarowcom Platformy. Ktoś powie, że przecież ci ludzie są tak zaszczuci przez media prorządowe, iż nie ma się co dziwić, iż czasem popełniają błędy. Otóż jest się czemu dziwić i wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego PIS nie chce skorzystać z pomocy fachowców, którzy by ich odpowiednio przeszkolili. Bo obecna polityka to bezpardonowa walka, w której liczy się każde potknięcie. I naiwne są chełpliwe wypowiedzi prominentów PIS, że sobie ze wszystkim poradzą sami i nie potrzebują konsultantów bądź doradców. Skoro Adam Małysz, Justyna Kowalczyk i Agnieszka Radwańska nie wstydzą się korzystać z porad specjalistów, to niby, dlaczego z takich samych usług nie miałby skorzystać Jarosław Kaczyński? Dlatego trzeba wygrzebać fundusze i zatrudnić zawodowców. A zaręczam, że taka inwestycja się zwróci z nawiązką.
Po szóste – pamiętaj, że amator nigdy nie wygra z zawodowcem
W tenisie, boksie, piłce nożnej, a także w polityce, jeszcze nigdy amator nie ograł zawodowca. A prawda jest taka, że w „Solidarności” jedni walczyli o wolną Polskę, a drudzy o to, żeby się w tej wolnej Polsce ustawić. Niestety czas pokazał, że ci pierwsi byli „amatorami”, którzy poszli za Jarosławem Kaczyńskim, zaś ci drudzy okazali się „profesjonalistami”, którzy po okrągłym stole zawłaszczyli Polskę. Dlatego uważam, że ludzie Prawa i Sprawiedliwości nie powinni się unosić fałszywą ambicją i częściej korzystać z porad profesjonalnych doradców, choćby za ciężkie pieniądze. Struktury partyjne PIS trzeba odpowiednio przeszkolić i przeprowadzić zmiany systemowe…
”, koniec cytatu,

- to pisowcy mówili, że jestem przemądrzały i nic tylko PiS krytykuję, jątrzę i wbijam nóż w plecy Jarosława Kaczyńskiego.

A teraz Panie Profesorze, to już musztarda po obiedzie, - i moim skromnym zdaniem PiS dociągnie góra do połowy drugiej kadencji.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Czytaj także:

K. Pasierbiewicz (maj 2019) - "Kilka uwag w sprawie profesury Andrzeja Zybertowicza" - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/954620,kilka-uwag-w-sprawie-profesury-andrzeja-zybertowicza

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka