0 obserwujących
47 notek
24k odsłony
  647   0

Zwrot w wyjaśnianiu filozofii "grubej kreski" Mazowieckiego

Dzisiaj Tadeusz Mazowiecki wyjaśnia kulisy "grubej kreski". Co ciekawe, po raz pierwszy gruba kreska została zdefiniowana jako świadomy brak działań przeciwko znanym komunistom, by nie drażnić niedźwiedzia, by zaniechać rozliczeń i dzięki temu skoncentrować się na przyszłości.

Dotychczas apologeci filozofii Mazowieckiego, Geremka i Michnika tłumaczyli "grubą kreskę" jako nowy początek, że każdy dostaje taką samą szansę etc. etc. Twierdzący inaczej traktowani byli przez nich jak nierozumni, a częściej jak oszołomy.

Z kolei przeciwnicy, na podstawie biblijnego "po owocach poznacie", stawiali taką tezę, jaką po 20 latach wysłowił dziisiaj Tadeusz Mazowiecki, tyle że przedstawiali ją jako część świadomego układu z komunistami.

Wczoraj Lech Wałęsa wyjaśnił z kolei, że Okrągły Stół był zgniłym kompromisem, który był jednak konieczny dla przemian w Polsce. Wcześniej, jak sięgam pamięcią, Okrągły Stół przedstawiany był jako bezapelacyjny sukces demokratycznej opozycji, która na wszelkie sposoby wykiwała komunistów, a czego dobitnym dowodem był rząd Mazowieckiego i później prezydentura Wałęsy.

Zastanawia mnie, skąd ten zwrot w zachowaniu Mazowieckiego i Wałęsy?

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale