0 obserwujących
181 notek
94k odsłony
  588   0

Spełnione marzenie hamulcowych

Niemiecki Instytut Badań Gospodarczych IFO wraz z francuskim odpowiednikiem Insee oraz włoskim Istat ogłosiły na wspólnej konferencji prasowej, że wzrost gospodarczy w strefie Euro przyspieszy z 0,2% w I kwartale do 0,3% w II, III i IV kwartale br.

Rozczarowujące są zmiany wielkości produkcji przemysłowej w Europie. W maju, rok do roku:
Niemcy: +1,3%
Włochy: -1,8%
Wielka Brytania: +2,3%
Francja podała na razie tylko zmianę maj/kwiecień: -1,7%.

W Chinach w maju produkcja przemysłowa rok do roku wzrosła o 8,8%.

Gratulacje. Polscy lewacy namawiający do wejścia Polski do strefy Euro mają doskonały argument - tam jest coraz szybszy wzrost gospodarczy. Pamiętam, jak kilka tygodni temu w jednej z debat przedwyborczych jacyś durnie wyjaśniali, dlaczego są za włączeniem Polski do strefy euro - mówlili, że "tam jest rozwój" - dlatego tak im zależy.

Jednak te 0,2% przechodzące w szaleńcze 0,3%, praktycznie dreptanie w miejscu, to nie jest szczyt marzeń ludzi rozsądnych. Jest to coś w rodzaju jazdy przy zaciągniętym hamulcu ręcznym. Jak powiedział WCz. Janusz Korwin-Mikke w swoim pierwszym wystąpieniu w europarlamencie,

"a clandestine dream of some persons sitting among us - had been reached" - "utajnione marzenie niektórych osób siedzących na tej sali - zostało osiągnięte".

Cytując dalej, "the culprits (including the pseudo-scientists, who had in bad faith supported this lunacy) will be found, named, duly prosecuted, tried and put to jail" - "winowajcy (w tym pseudonaukowcy, którzy w złej wierze popierali to szaleństwo) zostaną wykryci, wskazani, właściwie osądzeni i wylądują w więzieniu".

Ci pseudonaukowcy wytwarzali fałszywe "podkładki" dla polityków, którzy zdolali przekonać tę głupszą ale wpływową (bo sumiennie chodzącą na wybory) część poddanych wyborców, że jeśli europejscy emeryci, renciści, rodziny, przedsiębiorcy i wszyscy inni będą płacić więcej za energię, to zmiany klimatu na świecie zostaną powstrzymane. Prokuratura europejska będzie musiała sprawdzić z którymi politykami kontaktowali się lobbyści np. z European Climate Foundation, której poświęciłem notkę pt. "Lobbing klimatyczny, czyli dlaczego energia jest droga"

Tekst wystąpienia: https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10152164165022060

Mr.Chairman, Ladies and Gentlemen.

Among the major challenges mentioned in the Appendix One I see the cost of energy. But this cost is generated by the EU - thanks to the war on global warming. This war – if effective – would harm the natural environment - because what the plants need most for their growth, is carbon dioxide. Fortunately this war has no effect at all – but the countries occupied by the EU had paid tremendous price.

The global warming – if it is real – is not anthropogenic. It is humbug. But it is the instrument to achieve a specific goal: ZERO GROWTH. And this goal – a clandestine dream of some persons sitting among us - had been reached.

For 2 trillions €uro spent – and wasted.

It's felony.

I hope on January the Prosecution Office of EU will be at last established – and the culprits (including the pseudo-scientists, who had in bad faith supported this lunacy) will be found, named, duly prosecuted, tried and put to jail.

 

- Kiedy przyszłe pokolenia będą starały się zrozumieć, co się działo w świecie na przełomie XX i XXI wieku, niewiele spraw będzie w stanie je zadziwić bardziej niż podsycanie paniki za pomocą manipulowania oficjalnymi danymi o temperaturze (...) Każda teoria, która dla zapewniania o swojej prawdziwości musi polegać tak konsekwentnie na fałszowaniu dowodów, nie może być uważana za naukową, i może być postrzegana jako niepokojący przypadek grupowej aberracji psychologicznej - stwierdzono w "The Telegraph".

Już 7 lat temu pojawiło się wiele dowodów na takie manipulacje. Ostatnio zaprezentował je p. Steven Goddard, pokazując, jak bezwstydnie manipulowano przy jednej z najbardziej znanych baz danych klimatycznych publikowanych przez National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA). P. Goddard wykazał, jak w ostatnich latach NOAA "dostosowywał" dane poprzez zastępowanie danych rzeczywistych danymi "wyprodukowanymi" przez modele komputerowe. Skutkiem tego było obniżenie temperatur wcześniejszych i podwyższenie tych z ostatnich dekad, stwarzając w ten sposób wrażenie, że Ziemia nagrzewa się znacznie bardziej niż wynika z rzeczywistych danych.

P. Goddard zamieścił na swoim blogu obrazki ułatwiające porównanie obecnie publikowanych wykresów temperatury z tymi opartymi na niezmanipulowanych danych. Widać, ze w USA jest obecnie chłodniej niż w latach 30. ub. w., warto też sobie przypomnieć straszliwą ubiegłoroczną zimę, która zaskoczyła nie tylko pseudonaukowców, ale i zwykłych mieszkańców.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale