Sawa
Gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą...Długie doświadczenie naucza, że tylko Polacy są zdolni do rządzenia Polakami. (Stanisław Staszic)
4 obserwujących
335 notek
131k odsłon
  347   0

Jeno wyjmij mi z mych oczu, szkło bolesne...

Po DESTRUKCJI RZĄDU i wejściu do niego Jarosława Kaczyńskiego w randze Nadpremiera... skończyła się "dobra zmiana":

Pamiętacie Państwo tamtą kampanię z 2015 roku? Twarze  które wtedy nas zapewniały, że wybieramy "dobrą zmianę"? Które nam mówiły "damy radę"!

Dziś okazuje się, ze nie dajemy rady! Gdzie są twarze z tamtych lat? Po stanowiskach rządowych hulają  jakieś harcowniki  z Zjednoczonej Prawicy o ultra skrajnych poglądach. Jakiś Kowalski, jakiś nadpremier Ziobro który deklaruje, że zrobi nam łaskę i zostanie  w rządzie RP ale bedzie przeciw  budżetowi, bo mu przeszkadza  premier Morawiecki i to co ów przywiózł  ze szczytu UE. 

Nadpremier zwany  Naczelnikiem, zaczął rządzić  z przytupem. To się tak nie spodobało narodowi, że pomaszerował pod budynki rządowe i willę Naczelnika by go  wprost zapytać: dlaczego ?  Pan Naczelnik kazał ściągnąć policję z wszystkich powiatów RP i tworzyć kordony i zapory ochronne przed suwerenem. 

Beato Szydło i Adrzeju Dudo... nie tak miało być!

Opozycję mamy kiepską... i to tak strasznie że aż głowa pęka od bólu, ale jest w tym  wina PiSu. Nigdy nie jest tak, że winna jest tylko jedna strona sporu. PiS nie potrafił dać skutecznego i mieszczącego się w standardach demokracji zachodniej odporu  narracji "majdanu". Naracji "ulica i zagranica"   którą z wielka furią  został zaatakowany  zaraz po wielkim podwójnym zwycięstwie roku 2015. PiS   wdał się w bijatyki sejmowe. Ucierpiała na tym przede wszystkim  legislacja a swąd tamtych awantur czuć do dziś na Wiejskiej. Złym pomysłem jest budowa ogrodzenia wokół sejmu. Juz widzę te hasła wyborcze w roku 2023 o zburzeniu "murów" wokół sejmu... ale to tylko czubek góry lodowej nieumiejętności dyplomatycznych w polityce wewnętrznej i wizerunkowej. PiS dał się rozbić od wewnatrz. Umiarkowani politycy zostałi wysłani na margines polityki. Nie ma PiSu... jest Zjednoczona Prawica o twarzy wiceministra Kowałskiego, Nadprezesa Ziobry i paru jeszcze obliczach  w tym Pana Jarsława Kaczyńskiego z jego piątką dla zwierząt i autorskimi pomysłami na destrukcję rządu.  To gremium ma przed sobą  rozwiązanie problemów jakie stworzył wyrok TK.  Już to widzę jak nas uszczęśliwiają na siłę.

Na zakończenie anegota, podsłuchane ale autentyczne: Rodzina przed świętami naradza się co komu jaki prezent położyć  pod choinkę. Pada pytanie - a co dla dziadka ? - dla dziadka - odzywa się Oskarek - to należy się rózga!...     Wygląda na to, że mlodzież  (Julki i Oskarki) bierze sprawy w swoje ręce ----


Kobiety o poglądach centrowych i centro prawicowych dla ochrony prawa do decydowania o swoim życiu zachęcam do tworzenia stowarzyszeń  imieniem Marii Kaczyńskiej. Nie dajmy się zwariować fundamentalistom i karierowiczom.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka