Sawa
Gdy Polacy będą umieć siebie samych cenić w domu, będą ich cenić i za granicą...Długie doświadczenie naucza, że tylko Polacy są zdolni do rządzenia Polakami. (Stanisław Staszic)
4 obserwujących
329 notek
130k odsłon
  66   0

Dzień "próby ognia"

Próba ognia, polega na przejściu boso po rozżarzonych do 700’C węglach.  Jest jednym z najbardziej spektakularnych sposobów sięgania po wewnętrzną moc. Jest aktem przezwyciężenia ograniczającego nas lęku i uświadomienia sobie, że wbrew pierwszemu wrażeniu jesteśmy w stanie podejmować coraz to nowe wyzwania.

PiS sięgnął po próbę ognia. Nie napiszę, że jest to próba Zjednoczonej Prawicy, bo tego tworu już nie ma. Dymisja Gowina przesądziła sprawę i postawiła kropkę nad i. Z uwagą będę śledzić wydarzenia dzisiejszego dnia. Bo jeśli dojdzie do głosowania nad nowelizacją ustawy zwanej "lex tvn", to dowiemy się czy można w Polsce rządzić bez  centrum. Udział  centrum w dotychczasowej  większości rządowej był zresztą szczątkowy. Pewnie dlatego rządzenie szło i idzie jak po grudzie. Była to tylko pewna część - frakcja centro prawicowa - reprezentowana przez Porozumienie  Gowina. Polskie Centrum jest poszatkowane na różne frakcje. Część jest przy PSL, część w PO, swoją cząstkę do dziś trzymał w garści Gowin. Republikanów Bielana nie zaliczę do centrum. To już prawica.

Wynik dzisiejszego glosowania oczywiście nie przesądzi jeszcze o tym, ze czekają nas przyśpieszone wybory... wskaże jednak w jakim kierunku może  nastąpić rozwój wydarzeń. Przede wszystkim pokaże  potencjał Polskiego Ładu.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale