Tadeusz Hatalski
Navigare necesse est ….
50 obserwujących
445 notek
707k odsłon
3639 odsłon

Komuna 2.0 ?

Wykop Skomentuj263

image

Kampania wyborcza ciągle trwa. Toteż Koalicja Europejska zorganizowała wczoraj marsz w Warszawie pod hasłem "Polska w Europie". No cóż, wygląda na to, że spindoktorzy z Koalicji Europejskiej nie mają chyba zbytniej inwencji, bo hasło choć prawdziwe jest jakieś takie płaskie. Nie ma w sobie nic z polotu tego, które ma PiS, czyli „Polska sercem Europy”. Hasło, które nawiązuje do tego o czym Polacy marzą. Aby nie tylko być w Europie, ale też decydować o tym jaka Europa będzie. Tak jak serce człowieka decyduje o tym jaki on jest.

Natomiast przemówienie D. Tuska, kończące ten marsz, polot i owszem miało. Nawołując do głosowania na KE, m.in. mówił: „głosujecie też na wolną, demokratyczną Polskę bez strachu, bez przymusu, bez pogardy wobec drugiego”.  Piękne słowa, nic tylko przyklasnąć. Oczywiście te słowa D. Tuska jak zwykle mają drugie dno. Ten, kto nie głosuje na KE, głosuje za Polską zniewoloną, niedemokratyczną, ze strachem, przymusem i pogardą. Jednym słowem, tak głosują ludzie, którzy mają zamiar poprzeć PiS.
No cóż kampania wyborcza ma swoje wymogi. I słowa różne padają. Toteż słowa, słowami, ale trzeba zapytać, kiedy taką Polskę rzeczywiście mieliśmy? Młodzi nie pamiętają, ale starsi nie zapomnieli. Niezależnie od tego co sugeruje D. Tusk, prawda jest taka, że taka Polska była za komuny. Wtedy, kiedy nie było wolności, natomiast był strach, przymus i pogarda.

Na początku notki zamieściłem zdjęcie z tego przemówienia. I proszę zobaczyć, kto stoi na trybunie (z prawej strony) razem z D. Tuskiem? Czy nie są to ludzie z tamtego czasu? Z czasu strachu, przymusu i pogardy? Otóż, na pierwszym planie (z prawej strony) stoi A. Kwaśniewski, prominentny komunistyczny aparatczyk z tamtego czasu. A z tyłu za nim Włodzimierz Czarzasty, aktualnie przewodniczący SLD, partii wywodzącej się w prostej linii z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Partii, która przez blisko pięćdziesiąt lat budowała i utrwalała w Polsce komunizm. 

Po pięćdziesięciu latach zniewolenia, szczęśliwie komuny się pozbyliśmy. Władysław Frasyniuk, człowiek, niewątpliwie w walce z komuną zasłużony, swojego czasu w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział: ‘W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko, że myśmy ich ***** po-ko-na-li!’ Na to, stojący wczoraj na trybunie razem z D. Tuskiem, W. Czarzasty mu odpalił: ‘Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, *****, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li’.

I co? Czy to zdjęcie ludzi Koalicji Europejskiej, razem z postkomunistami na trybunie wyborczej, nie potwierdza tego co mówił Włodzimierz Czarzasty? Co więcej, czy naocznie nie pokazuje, kto się dogadał?

Salon24 ma to do siebie (i chwała mu za to), że piszą tu i czytają ludzie obydwu opcji politycznych. Są tutaj zarówno zwolennicy Platformy jak i PiS-u. Więc mam pytanie do zwolenników PO, czyli wyborców Koalicji Europejskiej. Czy głosowanie na ludzi, którzy uczestniczyli w systemie, który niósł strach, przymus i pogardę – jest gwarancją tego o czym mówił D. Tusk?

Wykop Skomentuj263
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka