41 obserwujących
131 notek
396k odsłon
  1141   1

Administracjo Salonu, filtruję Zychowicza.

Musiałam włączyć filtr blokujący reklamy na moim blogu.

I uprzejmie informuję szanowną administrację forum Salon 24, że zdejmę ten filtr dopiero wtedy, gdy zniknie nachalna i niebezpieczna reklama książki Piotra Zychowicza pt. „ Żydzi”.

Już wiele szkody w nauczaniu historii wśród młodzieży zrobiła książka „Obłęd 44”. Teraz pojawiła się kolejna, jeszcze bardziej fałszująca naszą przeszłość.

Nie ja recenzuję kłamstwa Zychowicza. Cytuję tu fragment początkowy i końcowy recenzji napisanej przez Prof. Jerzego Roberta Nowaka.

http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/06/zydzi-komunizm-i.html

(Niektóre przemilczane fakty – małe kompendium)

W najbliższym czasie ukaże się  w „Warszawskiej Gazecie” moja bardzo krytyczna  recenzja zafałszowań i dysproporcji w książce Piotra Zychowicza  „Żydzi”. Tu pragnąłbym skupić się głównie na sprawach zafałszowań i wybielań  w tej książce na temat roli wielkiej części zbolszewizowanych Żydów w  stalinizacji Rosji i   krajów  tzw. demokracji ludowej. Wyliczone tu fakty dotyczą  sprostowania kłamstw zamieszczonych w publikowanych w książce  Zychowicza jego rozmowach z dwoma bardzo znanymi żydowskimi naukowcami: Antony Polonskym i Yehudą Bauerem. Fałsze te zostały podane w  książce  Zychowicza bez sprostowania i jakiegokolwiek krytycznego komentarza, być może z powodu zaskakującej ignorancji autora. Zniekształcenia  te sprowokowały mnie do przedstawienia tu na mym blogu swoistego kompendium na temat udziału zbolszewizowanych Żydów w stalinizacji Polski i innych krajów Europy. Zapewniam czytelników mego blogu: w tym  dwudziestokilku stronnicowym tekście znajdziecie Państwo z dziesięć razy więcej informacji, na dodatek udokumentowanych, o stosunku dużej części Żydów do komunizmu  niż w 463-stronnicowej książce  P. Zychowicza: „Żydzi”. Aby tym mocniej uwypuklić wiarygodność przytaczanych przeze mnie szokujących informacji o rozmiarach  udziału zbolszewizowanych Żydów w stalinizacji  Polski i innych krajów świata  podkreślam, że przeważająca  część podawanych  niżej faktów została opisana przez autorów żydowskich, względnie filosemitów takich jak Czesław Miłosz.”

I zakończenie recenzji:

„Na koniec przypomnę tu jakże niesłusznie  zapomniany i niestety, nigdy nie wysłuchany jakże mądry „List Żydów z Izraela do Żydów w Polsce” z listopada 1946 r. Podpisany przez 120 Żydów izraelskich list  znajdujący się w Arch. Deleg. Win, Dział II A. zawierał m.in. oceny : „(…) Nie możemy jednak oprzeć się stwierdzeniu, że rządzące dziś w Polsce komunistyczne sfery żydowskie nie nauczyły się niczego (…) Nie nauczyły się wielkiej i praktycznej prawdy, że do szczęścia i  niepodległości własnego narodu nie można zdążać przez nieszczęście i niewolę drugiego narodu (Podkr.- J.R.N.). Żydzi rządzący w Polsce, a należący do partii komunistycznej, myślą o sobie, a nie o ludności żydowskiej w Polsce i dlatego powiązali się z tymi obcymi czynnikami, którym zależy na tym, aby Polska pozostała krajem małym, słabym i bezwolnym narzędziem w ich ręku. Niech nad tym postępowaniem komunistycznej żydowskiej góry w Polsce zastanowią się prawdziwi żydowscy patrioci (…) Może przyjść zawierucha i zamieszanie w Europie i Żydzi będą tak przyparci do muru, że nie znajdą innego wyjścia, jak szukać schronienia w Polsce i u Polaków. Wtedy może być za późno”.(Podkr.- J.R.N.). (Cyt. za „Myśl Polska” z 17 czerwca 2001 r.)”

Może moja opinia  nie zmieni stanowiska administarcji, ale niech będzie sygnałem, że historię Polski pisać powinni polscy patrioci.

 

 

Lubię to! Skomentuj187 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura