Jan Żbik Jan Żbik
120
BLOG

Polityka to rak ludzkości. Prawo naturalne nie uznaje przemocy państwa

Jan Żbik Jan Żbik Polityka Obserwuj notkę 15

Dopóki będzie istnieć państwo, tak długo będzie  trwać zniewolenie człowieka.

Państwo jako formacja polityczna jest system nienaturalnym, lecz przestępczym. Owa przestępczość polega na stosowaniu przemocy objawiającej się opodatkowaniem naturalnie gromadzonych dóbr człowieka.

Podatek nie jest tworem koniecznym do istnienia zorganizowanego społeczeństwa, a owe nie potrzebuje państwa i polityków (istnieją przecież państwa i zorganizowane grupy społeczne, które nie mają podatków).

To jest jedno z wielkich oszustw cywilizacji homo sapiens mówiące, że warunkiem istnienia społeczeństwa jest państwo, że doskonałą formą życia społecznego jest instytucja polityczna zwana państwem.
Społeczeństwo może istnieć bez państwa tak samo, jak może istnieć bez lichwy!

Życie społeczne, tzn. narodu, powinno opierać się nie na polityce, lecz na wartościach moralnych, których fundamentem jest etyka miłości, miłosierdzia i współczucia oraz poszanowani życia.

To nie utopia, lecz wskazanie kierunku w stronę wyzwolenia się człowieka. Utopią jest wiara, że państwo jest źródłem wartości moralnych czy kulturowych.

To są wartości naturalne określające istotę człowieka. Prawo naturalne nie zawiera w sobie konieczności istnienia podatku i organizujących jego zbiór polityków.

Prawo naturalne jest ważniejsze i pierwsze przed prawem konwencjonalnym, gdyż wynika ono z Bojaźni Boga, a On nie stworzył podatków i polityków, lecz życie (nie należy mylić pojęcia prawa naturalnego z prawami przyrody, fizyki lub prawem ustanowionym). To prawo wynika  z naturalnej istoty człowieka mającej prawo do gromadzenia dóbr, własności, szczęścia i wolności. 

Innym źródłem zniewolenia jest lichwa, która też nie pochodzi od Stworzyciela i nie ma nic wspólnego z porządkiem naturalnym, ale o tym osobno napiszę.

Postscriptum
Dla jednych to głupota, co napisałem, a wykształcony łatwo zrozumie, że to refleksja (lecz nie cytowanie, oczywiście) nad dziełem filozoficznym pt. "Lewiatan, czyli materia, forma i władza państwa kościelnego i świeckiego" autorstwa Thomasa Hobbesa, opublikowanym w 1651 roku.

Jan Żbik
O mnie Jan Żbik

Staram się myśleć. Może się uda? Polecam mój kanał na YouTube: Sens życia

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (15)

Inne tematy w dziale Polityka