Blog
bardzo ciekawy blog©
Stary Prokocim
Stary Prokocim NieMożeszKomentowaćNaTymBlogu.
16 obserwujących 346 notek 219058 odsłon
Stary Prokocim, 17 grudnia 2018 r.

Ryszard Petru znowu nadaje

1522 60 1 A A A

Jak wiadomo, mottem I RP była łacińska sentencja: Si Deus nobiscum quis contra nos? Wierna jej przedrozbiorowa Rzeczpospolita ku zdziwieniu wszystkich rozsądnych ludzi na całym świecie trwała i nawet odnosiła niejakie sukcesy. Aż któregoś dnia zamieniła swe motto na Pro Fide Rege et Lege i przestała istnieć. No, ale skoro "Deus nobiscum", to czemu by nie miała zmartwychwstać? I zmartwychwstała, znowu przestała istnieć, znowu zmartwychwstała i ku zdziwieniu rozsądnych ludzi trwa rządzona przez PiS. Sama partia Prawo i Sprawiedliwość robi, co może, by przestać rządzić, ale opozycja jej na to nie pozwala.

Posłaniec Boży, Ryszard Petru, przedstawiający się (nie wiedzieć czemu) jako opozycjonista postanowił wesprzeć obóz rządzący następującymi słowy:

Optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele. Czy są jakieś pytania?

Nie, Panie Ryszardzie, żadnych. Dobra robota. A Julka Palmer i konkubuś długo jeszcze muszą się od Pana uczyć jak skutecznie wspierać rządzących swoją twórczością.

Link do wypowiedzi Pana Petru tutaj.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nałogowo odpowiadam na pytania prejudycjalne.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Sowiniec  Leibniz jest powszechnie znany z tego, że pisał niemal wyłącznie o...
  • @Amstern  Ordnung muß sein!
  • @Halo  Oczywiście.

Tematy w dziale Gospodarka