7 obserwujących
272 notki
120k odsłon
  1242   0

Estetyka architektoniczna i jej funkcje polityczne

Niejaki Piotr Kozanecki dokonał na łamach Onetu wnikliwej analizy estetyki budynku przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie, w którym m.in. mieści się siedziba PiS i Biura Poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/siedziba-pis-przy-nowogrodzkiej-co-nam-mowi-o-wladzy-opinia/w23b8py,79cfc278 

Analiza ta posłużyła jej autorowi do wyciągnięcia wielu wniosków, zarówno blisko jak i daleko idących, odnośnie do charakteru wzmiankowanej partii i charakteru jej prezesa 

Moim skromnym zdaniem mówi ona jednak znacznie więcej o samym panu Kozaneckim i medium, w którym pracuje.  

Gusta – w tym przypadku estetyczne – są indywidualne i nie mogą stanowić przedmiotu dyskusji. Fakty to już zupełnie inna sprawa.  

A fakty, które pan Kozanecki uparcie ignoruje w swoim tekście są następujące:  

1. Budynek przy Nowogrodzkiej 84/86 nigdy nie był własnością PiS, a od wielu lat nie jest również własnością jakiegokolwiek podmiotu prawnego związanego z PiS. 

2. Budynek ten, uporczywie nazywany w tekście biurowcem, został zaprojektowany i zbudowany w latach `60 ub. stulecia jako… drukarnia, czyli budynek przemysłowy. Jego obecny charakter jest wynikiem adaptacji. 

W tym kontekście analiza estetyczna pana Kozaneckiego nabiera zupełnie nowego wymiaru, który z powodzeniem można określić mianem „obrzydzania cynaderką” (@Starsi Panowie).  

Osobiście przepadam wprost za cynaderkami, o ile są właściwie przygotowane i przyrządzone. Cynaderki pana Kozaneckiego, choć serwowane ze specyficznym blichtrem, typowym dla najlepszych lokali PRL, są po prostu niesmaczne.  

Może dlatego, że przyrządzono je z tofu.  


Lubię to! Skomentuj97 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości