205 obserwujących
2120 notek
3717k odsłon
  2279   0

Homilia arcybiskupini A. Holland wygłoszona podczas Światowych Dni Tęczy

image

Drodzy i czcigodni Bracia i siostry i wy wszyscy uczestnicy naszego ekumenicznego spotkania. Zgromadzilismy się dziś w naszej archikatedrze planetarnej pod wezwaniem Panienki Naszej Kopernik, byśmy całą wspólnotą mogli zastanowić się i pochylić nad niedolą, która stała się udziałem naszego kościoła. Bracia i siostry ! jak już wiecie z gazety diecezjalnej, w minionym tygodniu grupa bluźnierców, czcicieli ciemnego kultu Płaszcza i Szpady - sprzymierzona z siłami szatana - targnęła się na rzecz dla nas najświętszą, na Tęczę.

Świętokradcy ci nie oddając czci bogu Planetosowi i Ewie, stwórczyni naszej, pani naszej, orędowniczce i protektorce naszej, usiłowali zniszczyć Tęczę - monstrancję postępu. Horda tych pogańskich potomków Behemota, targnęła się na fundament naszej wiary podczas wykonywania posługi przez naszych kapłanów. Targnęli się w czasie dla nas najświętszym, w czasie Procesji Miłości. 

Drodzy wierni, w tym trudnym dla naszej wspólnoty czasie otrzymałam od wiernych wiele zapytań dotyczących tego jak mamy się zachowywać w obliczu tak niecnych i obrazoburczych, w stosunku do nas, działań. Pytacie Bracia i Siostry jak długo jeszcze mamy nadstawiać opuchnięte policzki, by ci profanatorzy - tego co nam tak drogie - idący ręka w rękę z siłami piekieł, okładali nas na lewo i prawo po pysku. Nie wolno nam ! wołam o to i proszę, nie wolno nam nosić w sobie nienawiści. Wyrwijmy nienawiść i zapiekłość z serc naszych i z worków osierdziowych. Pamiętajcie, że tylko Правда wyzwoli nas od pisowskiego bezbożnictwa. 

Pamiętajcie Bracia i Siostry, że Tęcza jest w każdym z nas, każdego z nas prowadzi i nad każdym sprawuje swą wielokolorową pieczę. Przekażmy sobie znak Tęczy.

W drugiej częsci naszego ekumenicznego spotkania kazanie wygłosi, nasz specjalny gość, o. Adam, Prowincjał Czerskiego Zgromadzenia Bonifratrów w Klapkach. Niech wam się darzy i radość zagości w sercach waszych najmilsi Bracia i Siostry w ten przepiękny niedzielny poranek w naszym planetarium.

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości