185 obserwujących
2004 notki
3348k odsłon
2732 odsłony

Nowa siedziba PiS. Konsultacje społeczne

Wykop Skomentuj140


image

W związku z ogólnopolską dyskusją dotyczącą nowej siedziby PiS, biuro projektów Siukum & Birgfellner z siedzibą w Wiedniu przygotowało projekt obiektu z docelowaym przeznaczeniem na nową siedzibę partii rządzącej. Planowana lokalizacja to miejsce po wyburzonym PKiN przy Placu Defilad 1. Wewnątrz projektowanego obiektu znajdzie się przeniesiona z ulicy Nowogrodzkiej obecna siedziba PiS oraz stała wystawa pod roboczym tytułem " Wszystko zaczęło się na Nowogrodzkiej " W skrzydle od strony DT " Centrum " znajdzie się Sala Namaszczeń Zastępców, zaś od strony Dworca Centralnego Sala Audiencyjna Prezesa. Projekt przewiduje również budowę obiektów towarzyszących, czyli tzw. Estakady Żoliborskiej umożliwiającej bezkolizyjne dotarcie Prezesa z MSZP* do MSPP* 

image

Estakada Żoliborska 

Celem inwestora i twórców projektu jest stworzenie obiektu nie kaleczącego intelektualnej antyestetyki członków PiS. Mamy nadzieję, że przedstawiona wizualizacja będzie zaczynem do dyskusji nad nową siedzibą partii. Liczymy na rzeczowe, fachowe sugestie czytelników dotyczące funkcji obiektu, jego ostatecznej formy i estetyki. 

*MSZP - Miejsce Stałego Zakwaterowania Prezesa 

*MSPP - Miejsce Stałej Pracy Prezesa 


PS. Oczywiście dyskusja wokół siedziby PiS w żadnym wypadku nie dopomogła mi w konstatacji faktu, że spora część moich rodaków to zwykłe cymbały. Ja to wiem od dość dawna. To jest właśnie to w czym cymbały widzą kwintesencję polityki.

Odpowiedzialna polityka to nie szkło i marmury, nie markowe garnitury i buty, nie drogie cygara i drogie wina donoszone przez sławnego sommeliera Sławka Nowaka ( obecny adres Białołęka: solidna siedziba, szkło, stal zbrojeniowa i żelbet ) 

Prawdziwa polityka to zupełnie inna para kaloszy, szanowne cymbały. 

image

Helsinki. Jeden z obiektów fińskiego MSZ. 

image

Letnia rezydencja premiera Islandii w Pingvellir 

image

Helsinki. Oficjalna siedziba burmistrza

image

Reykjavik. Siedziba premiera Islandii. 
Wykop Skomentuj140
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości