193 obserwujących
2053 notki
3480k odsłon
1241 odsłon

Czy posłanka Scheuring - Wielgus zareaguje ?

Wykop Skomentuj31

image

Do dramatycznych wydarzeń doszło wczoraj przed siedzibą brytyjskiego parlamentu. Podczas pokojowej manifestacji przeciw ograniczeniom związanym z Covid - 19, policja aresztowała i zawlokła do policyjnej furgonetki, starszą kobietę. 

Według słów posła do Izby Gmin, kobietę wleczono rozpostartą " niczym orzeł " ( spread eagle ) po czym wywieziono sprzed parlamentu. 

Po publikacji filmu na Twitterze poseł konserwatystów Sir Cahrles Walker spytał czy policjanci mają matki. Całą sytuację określil jako oburzającą i haniebną. 

" Kobietę odarto z godności za to, że miała odwagę prostestować przeciw pozbawieniu jej i moich wyborców podstawowoych praw przysługującym obywatelom " 

Poseł z okręgu Broxbourne zażądał zawezwania do parlamentu i złożenia wyjaśnień dotyczących wczorajszych zajść, przebywającego na kwarantannie premiera Johnsona. 

Czy jednak przebywający na kwarantannie premier rządu JKM złamie reguły self - isolation i zaryzykuje przyjazd do parlamentu w sytuacji kiedy za takie naruszenie prawa wloką do furgonetki w pozycji spread eagle ? 

Czas by premier zakończył to pasmo niesprawiedliwości - zakończył deputowany swoje wystąpienie. 

Jednak jeden ze swiadków wydarzenia, Tom Ridgway, napisał na Twitterze, że sytuacja przed parlamentem nie wyglądała na zorganizowany protest. 


PS. Wiadomość dla posłanki Scheuring - Wielgus : numery służbowe policjantów uczestniczących w zatrzymaniu to - NW3124 i NW4271, czyli policjanci spoza Londynu. Proszę rozpowszechniać w mediach społecznościowych. 


Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo