Siukum Balala Siukum Balala
3129
BLOG

Odczepcie się od Jarosława K.

Siukum Balala Siukum Balala PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 63

Jak donoszą wiewiórki, w tym wiewiórki salonowe zapowiadany jest - ku uciesze licznej grupy widzów i radiosłuchaczy - powrót red. Jarosława Kuźniara do mediów głównego nurtu. Widzę już oczami wyobraźni tę niepohamowaną wściekłość i toczenie piany pisoskich hunwejbinów po usłyszeniu głosu red. Jarka w radiowej " Trójce " Mam pewność w granicach 100%, że natychmiast wywleczone zostaną pseudoafery przypisywane red. Kuźniarowi. W tym mocno dęta afera ze zwrotem kupionego w markecie Wal - Mart dziecięcego fotelika samochodowego. Poczuwam się do obowiązku zamieszczenia na swoim blogu oficjalnego oświadczenia wydanego przez firmę Wal - Mart, a dotyczącego głośnego przed kilku laty zdarzenia z udziałem red. Kuźniara. Niech prawda zawsze prawdę znaczy, a koszty fotelika  na sprzedającego. 

image

W związku z falą krytyki jaka przetacza sie przez polskie media, dotyczącą red. Kuźniara, dział prawny firmy Wal - Mart Stores, Inc. działając w porozumieniu z nowym właścicielem stacji TVN, mając na względzie ochronę nieposzlakowanej opinii dziennikarzy TVN oświadcza niniejszym, że w/w sprawie nie doszło do złamania żadnego przepisu prawa konsumenckiego obowiązującego na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Hawajów.

Z przeprowadzonego przez prawników firmy dochodzenia, po rozmowach z pracownikami Customer Service i ustaleniu stanu faktycznego wynika, iż rodzina pp. Kuźniarów nabyła w markecie Walmart przy 25 Alei w mieście Nowy Jork stan New York fotelik samochodowy firmy Chicco Puppo wraz z tacką do serwowania posiłków oraz trzema uchwytami do napojów i samochodowym stojakiem na frytki o obj. 4 galonów amerykańskich. Łączna kwota zakupu wyniosła 54 dolary i 34 centy płatne gotówką w dniu zakupu. Firma nasza do kwoty zakupu przekraczającej 50 dolarów amerykańskich dołącza 35 voucherów umożliwiających korzystanie z posiłków dla dwóch osób z 75% rabatem w sieci restauracji Drive - thru McKurczak na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oprócz Hawajów i Alaski. Vouchery uprawniają również do bezpłatnego posiłku dla dwójki dzieci do lat 5, towarzyszących rodzicom.

Niedopatrzeniem ze strony Customer Service firmy Walmart, było niepoinformowanie red. Kuźniara, że restauracje sieci Drive - thru McKurczak serwują wyłącznie dania z kurczaka modyfikowanego genetycznie ( GMO ) Zgodnie z okólnikiem nr 127/USGov Departamentu Zdrowia Stanów Zjednoczonych dania z drobiu modyfikowanego genetycznie mogą wywoływać u niektórych dzieci niekontrolowany, błyskawiczny przyrost masy ciała. O tym również nie poinformowano pp. Kuźniarów. Zgodnie z oświadczeniem red. Kuźniara po przybyciu do miasta Lincoln, stolicy stanu Nebraska i zważeniu dziecka na koszt własny, przyrost masy ciała wyniósł 9 funtów 11 uncji co po konwersji na europejskie jednostki wagi daje 4,39 kg. Dokonano zwrotu kosztów ważenia w kwocie 20 centów amerykańskich ( potwierdzenie zwrotu gotówki w załączniku 4b, niniejszego oświadczenia ) W związku ze wzrostem masy ciała dziecka korzystanie z fotelika samochodowego firmy Chicco Puppo stało się utrudnione, choć nie niemożliwe.

Po przybyciu do Sacramento w stanie Kalifornia rodzina pp. Kuźniarów zaobserwowała, po każdorazowym posiłku, dalszy niekontrolowany przyrost masy ciała u podróżującego wraz z nimi dziecka, korzystanie z fotelika samochodowego stało sie niemożliwe. Po zgłoszeniu problemu u kierownika marketu Walmart przy 5 South River Road w Sacramento i powtórnym zważeniu dziecka na koszt firmy Walmart ( uwierzytelniony wydruk protokołu ważenia w załączniku 4c niniejszego oświadczenia ) okazało się, że całkowity przyrost masy ciała u dziecka wyniósł 19 funtów i 7 uncji co po konwersji na europejskie jednostki wagi daje 8,82 kg. Korzystanie z fotelika samochodowego firmy Chocco Puppo stało się niemożliwe.

W związku z zaistniałą sytuacją firma Walmart dokonała całkowitego zwrotu kosztów zakupu w kwocie 54 dolarów i 34 centów. Jednocześnie użyczono pp. Kuźniarom specjalną, dziecinną sofkę samochodową z zamontowanymi pasami bezpieczeństwa, przystosowaną do montażu w samochodzie marki Jeep Renegade. ( Belt fastening zgodny z US Highway Code 234DepTrans ) Strony ustaliły, że rodzina pp. Kuźniarów zwróci sofkę samochodową w punkcie zdawczym Walmart na lotnisku JFK w Nowym Jorku stan New York.

Jednakże w związku ze zmianą planów podróży red. Kuźniara spowodowaną wybuchem afery seksualnej w TVN, rodzina państwa Kuźniarów zdała sofkę samochodową w punkcie zdawczym Walmart Express na terenie O'Hare International Airport w Chicago stan Illinois. ( Uwierzytelnione tłumaczenie wezwania red. Kuźniara na przesłuchanie przed Komisją d/s Sexu w TVN w załączniku 7 niniejszego oświadczenia ) Biorąc pod uwagę powyższe ustalenia firma Wal - Mart Stores Inc. z całym naciskiem oświadcza, że na żadnym z etapów podjętych czynności handlowych, więc na etapie kupna - sprzedaży, zwrotu i użyczenia nie doszło do złamania prawa ani jakichkolwiek procedur handlowych obowiązujących na terenie Stanów Zjednoczonych. 

  

       Szef Departamentu Prawnego 

        Firmy Wal - Mart Stores, Inc. 

         Peter Walther McDrilling

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka