0 obserwujących
12 notek
1338 odsłon
  103   0

Partia Vox przeciwstawia się aborcyjnemu szaleństwu

Posłanka VOX,  Margarita de la Pisa , przedstawiła rezolucję na rzecz życia w Parlamencie Europejskim aby przeciwstawić się proaborcyjnym postulatom lewicy. Zrobiła to to w imieniu  Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów  (ECR) , do której należy VOX, w kontekście debaty na temat niedawnego orzeczenia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych unieważniającego orzeczenie i orzeka, że ​​taka praktyka nie jest prawem konstytucyjnym. Rezolucja stanowi kamień milowy w obronie życia w Parlamencie Europejskim , ponieważ jest pierwszym od dziesięcioleci tekstem, który łączy obronę życia ludzkiego od jego poczęcia w łonie matki oraz obronę suwerenności państw członkowskich UE w sprawach zdrowia i opieki zdrowotnej . Projekt rezolucji przypomina, że ​​art. 3 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (UDHR) stanowi, że „każdy ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa” oraz że preambuła do Deklaracji Narodów Zjednoczonych o prawach Dziecka stanowi, że „dziecko (...) potrzebuje szczególnej ochrony i opieki, w tym należytej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”.

Twierdzi, że art. 2 Karty praw podstawowych Unii Europejskiej gwarantuje każdemu prawo do życia i że dziecko nienarodzone korzysta ze szczególnej ochrony prawnej.

projekt rezolucji VOX stwierdza, że ​​UE, swoimi debatami i rezolucjami na ten temat, „ przekracza swoje uprawnienia  , gdy ingeruje w decyzje organów sądowych”, czy to z państw trzecich, czy z samych państw członkowskich, co stanowi „ poważna i nieuzasadniona ingerencja w ich suwerenność”.

Podobnie tekst dodaje, że „życie ludzkie ma nieskończoną wartość i powinno być uważane za cenne” , broni prawa do sprzeciwu sumienia personelu medycznego i przypomina, że ​​dostęp do aborcji „nie jest uznawany za prawo człowieka” na mocy prawa międzynarodowego, UDHR, odpowiednie traktaty lub orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale