Smok Eustachy Smok Eustachy
974
BLOG

Kaczogród i konfiarstwo

Smok Eustachy Smok Eustachy Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 28

Ciekawe czy w tym tygodniu PiS przebije trwale 40% w sondażach? Taki może być skutek afery wizowej i ogólnego zbliżania się wyborów. Wcześniej jakieś szpece rozkminiały taką zależność, że kaczystom urosło w sondażach a Konfederacji zmalało. No jakaż tu może być przyczyna? Część elektoratu PiS zirytowanego nieszczęsną polityką Kaczora deklarowało głosowanie na konfiarstwo. Ale jak przychodzi co do czego i wybory za pasem to jednak na PiS zagłosują. Co za odkrycie.

PiS ten nie miał szans już w 2015 roku. Nawet jakby wtedy wygrał to i tak wystarczyło do koalicji PO-PSL dodać koalicję SLD TRUP Zielony i już. Co się jednak stało to już wiecie. Zastanawia mnie jednak tu zakulisowy wpływ obcych. Czy funkcjonariusze obcych mocarstw nie mogli złożyć wizyt prominentnym luminarzom totalniactwa z ofertą nie do odrzucenia? Żeby robili to co robią tylko bardziej? I to wystarczyło? Obecnie Kaczor ma przeciw sobie nie tylko opozycję, ale i Putina i Unię Europejską.

Platforma Obywatelska zaś prowadzi politykę na wynik w wyborach 5% w postaci żelaznego, betonowego elektoratu. Niestety ma 30%, co jest wielką porażką społeczeństwa, wyraźnie ogłupionego w swej części. PO biorąc na listy Wołoszańskiego deklaruje się jako rzecznika środowisk tajnych współpracowników i ubeków. Jako reprezentant ich interesów. Dodatkowo cofnie im obniżkę emerytur. Biorąc na listy Agrounię deklaruje swoją niezłomną prorosyjskość rozumianą jako proputinowość i prosovieckość i w ogóle. Biorąc na listy Giertycha deklaruje się jako reprezentant popierniczonych. Czy to wystarczy im do zwycięstwa? Może być trochę mało. Nie potrafią bowiem znaleźć tematu kampanii takiego, w którym by nie było na nich haków. Przecież te wizy to Sikorski wprowadził. Co za afera.

W obecnych warunkach wizja dalszych rządów Kaczora wydaje się realna, dzięki pomocy jaką otrzymuje od reżyseressy Holland. Może być tak:

1. Kaczor wygrywa i ma samodzielną większość.

2. Kaczor wygrywa i nie ma większości. Musi albo zapewnić sobie pomoc Konfy, albo PSL, albo Lewicy. Tu Tusk oswoił mnie z tą myślą przez swoich propagandzistów.

3. Jest możliwa koalicja PO-TD-Lewica.

4. TD i Lewica nie wchodzi bo spada pod próg. Wtedy PiS i Konfa mają konstytucyjną większość.

W 2 przypadku jest możliwa koalicja PO-TD-Lewica-Konfa. No LOL

Jak będzie – tego nie wie nikt bo się to może ułożyć nawet wskutek lokalnych fluktuacji danego dnia. Totalni liczą że urwą parę procent pisiorom na liczeniu, Kaczogród jest też osłabiony brakiem Gowina. 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj28 Obserwuj notkę

Kilka zdań wyjaśnienia: 1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze. 2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie. 3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata. Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia. 4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota. 5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie? Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka