34 obserwujących
596 notek
673k odsłony
374 odsłony

Spokój i harmonia

Wykop Skomentuj1

Pan Prezydent podpisał owe ustawy o sądownictwie i się uspokoiło trochę. Tak trochę przypuszczałem, że się na tym skończy i nie chciało mi się komentować na bieżąco. Nie jestem tzw. publicystą i nie muszę się wygłupiać. Te ustawy coś tam zmieniają ale teraz nie wiadomo co. Ja tam byłem za powszechnym wyborem owej Krajowej rady Sądownictwa przez ogół sędziów. Ale niech mają. Teraz będziem obserwować, jak idzie wcielanie tej zmiany prawnej w życie.

Unia Europejska jest tu ciekawym tematem. Obecnej Unii grozi śledztwo z powodu wywołania kryzysu imigranckiego: kto tam wziął w łapę i ile? Rynek nielegalnej szmuglerki ludzi do Europy jest szacowany gdzieś na pięć miliardów dolarów i coś musiało kapnąć. No po eurowyborach zobaczymy. Przecież tam są komunistyczne europosłanki, co jest prawdziwym skandalem. Jedna taka wyskoczyła z żądaniem zakazania morderstw rytualnych w Polsce. Nie było tak?

I  na razie nie chce mi się nic więcej pisać, moje przewidywania się spełniają, Ciamajdan zakonserwował prymat PiS, nawet jak jakieś haki wyciągną na pisiorstwo to zaszczepili społeczeństwo na nie obrzucając PiS pomyjami. W tym roku nie było już Ciamajdanu, opozycja jak widzę coraz słabsza. Zresztą potwierdzają się tezy o lumpiej jej genezie: ZSRS wchodząc na nasze ziemie promował tzw. margines, częstokroć kryminalny i nim obsadzał koryto. Zrobiła się z tego tak zwana elita kompradorska, która teraz wraca do korzeni bluzgając w swoim stylu. Gretkowska etc...

https://pbs.twimg.com/media/DSiv2cOXcAEagB7.jpg


Zbiegł tu się sylwestrowy tryumf TVP z oglądalnością 8 milionów, przy 3 milionach TVNu. Z hakiem. No i macie wytrysk piany frustrata. Toczenie piany z pyska przez kaczofobów stanie zjawiskiem powszechnym w tym roku. Sfrustrowani są oni, bo dorobek PiS ocenia się wychodząc od punktu odniesienia - rządów PO i mimo wszystko się podnosi.

PiS, w odróżnieniu od Orbana, nie potrafi zrobić realnej reformy, dlatego perspektywy na 2025 rok ma słabe. Wtedy będzie ocenion przez pryzmat obsadzenia koryta. Z kolei ziemkiewiczowska Endecja nie wytworzy żadnej  zorganizowanej siły. Umacniam się w przekonaniu, że do wyborów parlamentarnych PiS dojedzie i je wygra, może nawet więcej głosów dostać, ale niekoniecznie będzie miał samodzielną większość.

Rysunek z: https://www.facebook.com/kotkaczora/

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka