Solidarna Polska Solidarna Polska
692
BLOG

PiS atakuje Z.Ziobro za występ w TVN. Tymczasem...

Solidarna Polska Solidarna Polska Polityka Obserwuj notkę 35

 

W dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie” ukazał się tekst autorstwa rzecznika PiS Adama Hofmana, w którym bezpardonowo atakuje prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobre za ….udział w programie TVN. Rzecznik PiS pisze cyt. „..Problemem jest to, że Ziobro tak chętnie kooperował z reporterami(TVN)programu, który ma już długą i niechlubną historię atakowania m.in. Kościoła katolickiego, Radia Maryja oraz szeroko rozumianych środowisk prawicowych i konserwatywnych w Polsce…”.

Powyższy cytat  nawiązuje akurat do programu „Czarno na Białym” TVN 24, w którym notabene w ostatnich 2 miesiącach Z.Ziobro wystąpił raz, a Adam Hofman…3 razy.

Przy okazji oszalałego ataku PiS na lidera SP za występy w „antykatolickim” TVN warto przytoczyć fakty przedstawiające relacje występów polityków obu partii.

 

Programy

Wystąpienia polityków PiS

Wystąpienia polityków SP

Fakty TVN

(Maj 2012 )

86

20

Fakty TVN

(Maj) – udział procentowy liczby wystąpień przedstawicieli partii

 

28,01%

                             

6,51%

Główne programy

Informacyjne

(Fakty TVN) Hofman16

(Ogółem)Hofman42

(Fakty TVN) Ziobro 10

(Ogółem)Ziobro 24

Główne programy

Informacyjne

Przewodniczący KP PiS

(Fakty TVN) Błaszczak16

(Ogółem)Błaszczak38

Przewodniczący KP SP

(Fakty TVN) Mularczyk 1

(Ogółem) Mularczyk 3

Kropa na „I” TVN Moniki Olejnik

12

2

Czarno na Białym TVN

(3.06 – 25.07.br)

24

 

15

 

 

 

W związku z tym oczywiście jesteśmy przekonani, że politycy SP wypowiadali się dla TVN z premedytacją, a politycy PiS zostali do tego zmuszeni lub pomyliły im się sitka.

Jednocześnie potwierdzamy, że występy polityków SP w TVN są wyrazem „legitymizowania programów, które mają niechlubną historię atakowania Kościoła Katolickiego”, a wielokrotnie częstsze występy polityków PiS w dokładnie tych samych programach są podyktowane tylko i wyłącznie chęcią pokazania pogardy dla TVN-u i szczerej troski o przyszłość Ojczyzny.

 

Z wyrazami szacunku,

Patryk Jaki

Rzecznik Solidarnej Polski

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (35)

Inne tematy w dziale Polityka