24 obserwujących
1478 notek
670k odsłon
  778   4

Las Birnam coraz bliżej Tuska

Tusk i Las Birnam

Wróćmy do mistrza Szekspira: Las birnamski opisany w tragedii Szekspira jest zwiastunem ostatecznej klęski królobójcy. Otrzymana przez Makbeta przepowiednia mówiła o tym, że rządy władcy skończą się w momencie, gdy las podejdzie pod mury zamku. Królowi wydało się to niemożliwe.

Tuskowi wydawało się, że rozwiązanie tragedii smoleńskiej będzie niemożliwe, oddając śledztwo Rosjanom spowodowało to, że kluczowy dowód w sprawie czyli wrak samolotu został w Rosji i będzie tam tak długo jak będą uważali Rosjanie.

Wysłanie min MON Klicha bez tłumacza i pieniędzy do Smoleńska, pokazuje jak rząd Tuska potraktował tę katastrofę, o nieporozumieniu o nazwisku Kopacz już nie wspomnę, która z trybuny sejmowej mówiła o przekopaniu na metr w głąb miejsca katastrofy.

Jak to się stało, że pół godziny po katastrofie członkowie rządu i PO dostali sms, że za katastrofę odpowiadają piloci, a ówczesne media mówiły o pijanym gen, przymuszaniu pilotów przez Prezydenta do lądowania.

Kto stał za tym haniebnym sms-em ? Kilka dni Tusk spuścił swoje psy pod kierownictwem Palikota, które sikały na znicze, obrażali modlących się i profanowali tych którzy zginęli, że wspomnę krzyże z puszek marki Lech czy olbrzymi baner na Wawelu „ Zimny Lech”

Pseudokomisja Millera niemal toczka w toczkę skopiowała raport Anodiny, wszystkich kwestionujących raport i bajkę o pancernej brzozie Tuskowe media zakwalifikowały do sekty smoleńskiej.

Dla Tuska najważniejsza nie była prawda, ale to żeby podejrzenie nie padło na Rosjan.

Ale w 2015 r. wszystko się zmieniło, po wygraniu wyborów przez PiS zaczęto ten zamach rozkładać na czynniki pierwsze, na skutek działania komisji A. Macierewicza w kwietniu 2022 r. ogłoszono tezy do nowego raportu, który wyraźnie wskazuje, że to był zamach jednocześnie unieważniając tzw. raport Milera i Anodiny.

Nie wiem czy Tusk wiedział o przygotowywanym zamachu, moim zdaniem tak, i teraz zauważył , że tak jak u Makbeta Las Birnam zbliża się do Makbeta, tak katastrofa smoleńska, a raczej zamach smoleński zbliża się do Tuska.


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka