24 obserwujących
1482 notki
671k odsłon
  180   2

Bliżej mu do folksdojcza czy małojca?

Ryży

Czas kanikuły, aktywność na NB wyraźnie zmalała, ja również postanowiłem trochę odpocząć od „produkowania” wpisów, ale po wypowiedziach Ryżego nie zdzierżyłem.

Historyczne spotkanie NATO, na którym zaproszono do NATO Finlandii i Szwecji, na którym zapadła decyzja, że w Polsce będzie dowództwo Korpusu, gdzie siły reagowania zwiększono z batalionu do brygady, a co za tym się wiąże, będą zwiększone siły NATO w Polsce w tym siły USA, nie są w smak Ryżego.

W Ryżym obudziła się natura małojca, bo to nie w smak Putinowi, a jak Putinowi to i Ryżego, który swoimi działaniami, po wizycie w 2008 r de facto zablokował przez działania swojego rządu zainstalowanie tarczy antyrakietowej.

Potem już było gorzej, likwidacja jednostek bojowych na Wschodzie Polski, de facto wdrażanie doktryny, że ze wschodu nam nic nie grozi, spowodowało to, że Putin z radości zacierał ręce, później nastąpił zamach na śp. Prezydenta Kaczyńskiego i całą polską delegację, która wybierała się do Smoleńska, ukoronowaniem upodlenia Polski było przekazanie śledztwa Rosjanom.

Mało tego, Komorowski 6 maja 2010 r odznaczył 20 Rosjan wysokimi odznaczeniami państwowymi za „wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem”. To naplucie Polakom w twarz.

Umizgi Ryżego do Putina trwały, chęć sprzedaży Lotosu Rosjanom czy zdanie, że chcemy utrzymywać stosunki z Rosją z taką jaką jest.

Wydaje się, że później do Ryżego świadomości dotarła zasada „pecunia non olet”, a być może i to że akta Stasi nie spłonęły, i Ryży galopem poleciał służyć Makreli jako giermek.

W 2021 r. w telewizji polskiej po niemiecku, chwali Niemcy i CDU, mówiąc, że ich rządy były błogosławieństwem dla Europy.

Jak skończyła się kadencja Makreli i Ryżego wywalono z kierowania EPL, wydaje się, że do Ryżego dopadły zasoby z Łubianki stąd krytyka ustaleń NATO w Madrycie, a Ryży rzuca się jak ryba wyrzucona na brzeg, z folksdojcza do małojca i zpowrotem.

https://www.tvp.info/61021974/ambitne-i-podmiotowe-stanowisko-polski-za-rzadow-po-psl-fogiel-publikuje-zdjecie

https://tvrepublika.pl/Po-katastrofie-smolenskiej-Komorowski-odznaczyl-Rosjan-Film-dokumentalny-Obcy,116164.html


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale