24 obserwujących
1506 notek
680k odsłon
  120   1

Pakt Ribbentrop-Mołotow i „pakciki” Tusk-Putin

Pakty i pakciki

23 sierpnia 1939 r. został podpisany przez przyjaciół Ribbentropa i Mołotowa tzw. pakt o nieagresji, który był przykrywką do tajnego protokołu o aneksji przez te zbrodnicze reżimy ; krajów bałtyckich, Finlandii , Polski, Rumunii i Bułgarii, aneks wyciekł po latach.

Dlaczego o tym pisze? Ano dlatego, że po kilkudziesięciu latach gdy do władzy w Polsce doszedł germanofil Tusk zaczęło się podpisywanie umów, które dzięki red Rachoniowi ujrzały światło dzienne jak np. list z 10 kwietnia 2010 r , co tam śmierć prezydenta RP i polskiej elity, dla Rosji najważniejsza była współpraca gospodarcza, "w tę trudną godzinę chciałbym podkreślić swą gotowość do dalszej aktywnej współpracy z panem celem rozwoju rosyjsko-polskiego współdziałania w dziedzinie energetycznej w zakresie realizacji zakrojonych na wielką skalę porozumień osiągniętych przez przewodniczącego rządu Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i przewodniczącego Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska", czyli całkowite uzależnienie energetyczne Polski od Rosji.

Potem nastąpiło podpisanie przez Pawlaka bardzo niekorzystnej umowy dla Polski z Gazpromem, do 2035 r., której nawet sprzeciwiła się UE.

Tusk po społu z Sikorskim chcieli gospodarczo oddać Polskę w pacht Rosji,

Oto próbka tej niemal wiernopoddańczej postawy rządu Tuska do cara Putina;

Na pierwszej stronie dokumentu czytamy, że nowa „filozofia stosunków polsko-rosyjskich” miała być budowana na relacjach z Rosją... w odniesieniu i kontekście czasów rozbiorów, kiedy car Rosji był królem zniewolonej Polski.

„Mimo licznych konfliktów w wieku XIX i XX warto przypomnieć charakterystyczny epizod, kiedy po utworzeniu w 1815 r. Królestwa Polskiego car i król polski Aleksander I nadał mu konstytucję wzorowaną na liberalnej napoleońskiej konstytucji Księstwa Warszawskiego, tym aktem Aleksander zaskarbił sobie sympatię Polaków” – napisano w notatce.

W dokumencie znajdują się również szokujące słowa o tym, w jaki sposób polscy dyplomaci rządu Tuska widzieli samego Putina.

Jeżeli dodamy do tego odprawę polskich ambasadorów z min Lawrowem, chęć sprzedaży lotosu Rosjanom, chęć zakupu prądu z nowobudowanej elektrowni atomowej w Królewcu, to włos się jerzy na głowie , ile jeszcze może być trupów w szafie oprócz tych , które ujawnił red. Rachoń.

Moim zdaniem, Tusk, Sikorski, Pawlak, powinni być sądzeni o zdradę stanu i wylądować w więzieniu.

https://dorzeczy.pl/kraj/347581/dokument-z-10-kwietnia-2010-roku-o-wspolpracy-miedzy-polska-a-rosja.html

https://www.tvp.info/62902074/tusk-napisal-list-do-putina-rachon-ujawnia-nieznany-dokument-z-2008-roku-szokujace-i-odrazajace-wideo-


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale