Blog
"Jam... z tego, co mnie boli."
sosenkowski
sosenkowski Katolik Narodowiec - neofita samoistny
11 obserwujących 146 notek 88604 odsłony
sosenkowski, 1 marca 2011 r.

dawno, dawno temu...

359 4 0 A A A
Polsce zawsze wierni...
Polsce zawsze wierni...

dawno, dawno temu... w Polsce:

Inicjatywa ŚP. Prezydenta - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Prezydent Lech Kaczyński, korzystając ze swego konstytucyjnego uprawnienia do inicjatywy ustawodawczej, złożył na ręce Marszałka Sejmu projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, jako święta państwowego, które będzie obchodzone w dniu 1 marca każdego roku.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Święto to ma zarazem służyć upowszechnianiu, w szczególności wśród młodzieży, wiedzy o bohaterach, którzy nie pogodzili się z komunistycznym zniewoleniem Polski i z bronią w ręku walczyli o suwerenną i niepodległą Rzeczpospolitą. Ten Dzień, to także wyraz czci dla licznych społeczności lokalnych, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu przez długie lata.

- niestety strona poświęcona tej inicjatywie zniknęła tak samo, jak album pieśni patriotycznych zafundowany nam przez kancelarię Ostatniego Polskiego Prezydenta pt. „Wolność Krzyżami się mierzy”. aktualny następca niestety nie pozostawił żadnych śladów po szczytnych inicjatywach swego bardziej patriotycznego poprzednika...

 

po tej inicjatywie pojawiły się komentarze nt. sensu kolejnego święta państwowego, które rzekomo może dzielić Polaków. niewielu zwróciło wówczas uwagę, że wśród Świąt Państwowych w Polsce funkcjonują już święta, które mogą dzielić Polaków i to dość zdecydowanie:

  • 1 maja - dawniejsze Święto Pracy (ustanowione w 1950, ponownie w 2007 - Ustawa z dnia 26 kwietnia 1950 r. o ustanowieniu dnia 1 maja świętem państwowym - Dz.U. 1950 nr 19 poz. 157 oraz zm. Dz.U. 2007 nr 35 poz. 214 [2007.03.14])

  • 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego (ustanowione w 1992, wolne od pracy przy okazji święta kościelnego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Ustawa z dnia 30 lipca 1992 r. o ustanowieniu Święta Wojska Polskiego - Dz.U. 1992 nr 60 poz. 303)

  • 31 sierpnia - Dzień Solidarności i Wolności (ustanowione w 2005 - Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. o ustanowieniu dnia 31 sierpnia Dniem Solidarności i Wolności - Dz.U. 2005 nr 155 poz. 1295)

  • 16 października - Dzień Papieża Jana Pawła II (ustanowione w 2005 - Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. o ustanowieniu 16 października Dniem Papieża Jana Pawła II - Dz.U. 2005 nr 155 poz. 1296)

ja osobiście uważam, że powinni mieć swoje święto Ci, dzięki którym zachowaliśmy resztki tożsamości i nie staliśmy się oficjalną republiką sowiecką. przypominam, że mogliśmy wówczas w urzędach posługiwać się Językiem Polskim i zamiast pracy w znacjonalizowanych kołchozach rolnicy dostali nawet ziemię na własność "wieczystą" w ramach Reformy Rolnej. to na pewno nie cieszyło zwolenników PKWN, ale w końcu mają oni teraz na otarcie łez 1 maja, hanuki itp...

 

oddziałom NSZ zarzucano także wszczynanie bratobójczej wojny domowej, choć później w preambule poświęconej im ustawy sformułowanie "bohaterom Powstania Antykomunistycznego" zastąpiono "bohaterom antykomunistycznego podziemia", a do zwrotu "z bronią w ręku przeciwstawili się" dodano "z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się". taki zabieg czyni ICH działalność tożsamą z takimi „bojownikami” jak Michnik, Geremek i Blumstein... porównanie bardzo krzywdzące, ale teraz - dzięki koalicji PO+PSL możliwe. a różnice przecież były zasadnicze. różaniec i ryngraf, określane przez niektórych "bałwochwalstwem" - dogmatyzm katolicki i brak podatności na relatywizm - to samo co było filarem Powstania Konfederatów Barskich, to stanowiło podstawę ICH sprzeciwu wobec NKWDZistów w polskich mundurach, którzy polowali na NICH - żołnierzy NSZ, WIN i NZW w Polskich Lasach. każdy z NICH chciał wrócić do domu i żyć po Chrześcijańsku z rodziną, ale nikt z nich nie wierzył, że reszta Chrześcijańskiej Europy zezwoli na panowanie stalinizmu. dlatego gotowi z bronią w ręku wspomóc ofensywę Demokracji Europejskich szczęśliwie ocalonych przed Niemieckim Socjalizmem nadal stawiali wytrwały opór i ginęli z nadzieją na ocalenie ICH Świata...

 

moim zdaniem samoobrona "leśnych" była zrozumiała - zwłaszcza po doświadczeniach w Grodnie w 1939 roku:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Grodna
http://www.polonica.net/Przemilczane_Zbrodnie_1.htm  *
Antypolska dywersja żydowska w Grodnie
Szczególnie groźna dywersja zbrojna przeciwko wojskom polskim była żydowska ruchawka w Grodnie. Pod względem skali wydarzeń i zagrożenia dla wojsk polskich można by ja porównywać z dywersja niemiecka w Bydgoszczy, tyle ze jest dotąd prawie zupełnie nie uwzględniana w syntetycznych opracowaniach historii Polski w drugiej wojnie światowej i w podręcznikach. A był to niezwykle wymowny przykład zdradzieckiego zachowania się wobec Polski ze strony części mniejszości narodowej, opartego na zmasowanych atakach "zza węgla" na walczące w obronie Ojczyzny wojsko polskie. Dodajmy, ze podobnie jak w Bydgoszczy Polacy w Grodnie bardzo cieczko zapłacili za stłumienie antypolskiej rebelii - przez cale tygodnie, a nawet miesiące, trwały wyłapywania polskich obrońców Grodna, przy ogromnie aktywnej pomocy zbolszewizowanych Żydów-donosicieli.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image

+ niepokorny mimo wielu banów od "niezależnych adminów".

+ oburzony na tysiące niewybrednych epitetów, które (wg tych samych "niezależnych modów") były, są i będą dopuszczalne wobec Polaków prezentujących myśl Narodową oraz Katolicką.

+ wytrwały w ignorowaniu wirtualnych kłód pod nogami, deszczu plwocin i kubłów łajna.

+ zdeterminowany po wielu latach upokorzeń na POgańskim POrtalu gry-online.pl do próby blogowania na Salonie24.

+ pełen nadziei, że ów "salon" wytrzyma zdecydowanie subiektywne komentarze naszej rzeczywistości oraz wirtualności ;)

Żołnierze Wyklęci

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • proszę o rozpowszechnianie akcji pt. "książka dla Starucha": - miałaby ona polegać ona na...
  • @NOTAX pamiętajcie - koniecznie syn Wojciecha
  • @xel4 już dawno proponowałem coś takiego:...

Tematy w dziale Kultura