Janusz40 Janusz40
1121
BLOG

Dlaczego bojkotować referendum?

Janusz40 Janusz40 Polityka Obserwuj notkę 27
Jeden lubi PIS, drugi PO, trzeci III Drogę, inny Konfederację, czy Lewicę to rozumiem, ale dlaczego nie głosować w referendum?

          "H. Bochniarz, znana jako założycielka Lewiatana, ale mniej jako była minister przemysłu, która lekką rączką dała wielomilionowy grant aferzyście Dochnalowi na ocenę przemysłu zbrojeniowego nie mającego o nim pojęcia - teraz mądrzy się w TOK FM..."

          Powyższy tekst próbowałem zamieścić na TT (obecnie X), ale nie pasował adminom. Zresztą od dawna "nie wchodziło" nic, co było przeciwko Niemcom, czy D. Tuskowi. Od kilku dni króluje on na wstępie gdzie zamieszczane są jego apele - np. do kadry WP - właściwie nawołujące do puczu. Zastanawiam się, czy inni też tak mają, czy nie lepiej zrezygnować z tego portalu?

         W ostatnich dniach propaganda opozycji nasiliła się w kwestii referendum. Jej liderzy usilnie namawiają, by nie brać w nim udziału - najlepiej nie biorąc tej karty. Co to oznacza - otóż to odbieranie wyborcom prawa do własnej oceny spraw. Liderzy wiedzą lepiej i ty narodku ich słuchaj i nie głosuj, chociaż masz do tego prawo. To oczywiście rodzaj pogardy w stosunku do narodu. A właściwie dlaczego nie głosować w referendum; wiadomo, że każdy Polak zagłosuje 4 razy nie. Tego właśnie boi się PO i jej lider. Wynik referendum, to wola narodu, a naród nie chce uchodźców bez kultury, naród nie chce sprzedaży np. lasów państwowych. A najwyraźniej komisja unijna do tego dąży i właśnie wygrana opozycji i DT to by umożliwiła, ale wynik referendum kardynalnie by to utrudnił. Stąd ta nagonka na referendum. Chyba Polacy są na tyle mądrzy by to widzieć, chyba także wyborcy opozycji też to widzą. Czy naprawdę chęć uzyskania jakiejś synekury w przypadku wygranej opozycji może sprawić przekształcenie wyborcy w wiśnię        

         Można przyjąć do wiadomości, że ktoś lubi PO, inny PIS, inny III Drogę, inni Konfederację, czy Lewicę, ale nigdy nie zrozumiem, dlaczego wyborcy ulegają namowom, by nie brać udziału w referendum. Przecież ci, co do tego namawiają mają najwidoczniej niecne wobec narodu zamiary (wpuszczenie emigrantów z Afryki, podwyższenie wieku emerytalnego, sprzedaż polskich lasów itp.)

         Czy wyborcy wiedzą, że opozycja ma silne poparcie z zagranicy - największe z Niemiec, z Komisji Europejskiej, z Holandii, z Rosji, Białorusi. Wszyscy ci zagraniczni przyjaciele DT mają oczywiście dobro Polski na względzie. Jeżeli nie wiedzą, to ich usprawiedliwia, ale niewiele.

         Szanowni wyborcy opozycji - jak myślicie, dlaczego w Waszych środkach przekazu namawiają do zbojkotowania referendum? Liderzy oczywiście są mądrzejsi niż wyborcy i mają w tym swój cel (o czym napisałem wyżej). Takie wyłączanie indywidualnych decyzji świadczy jeszcze o pogardzie opozycyjnych elit w stosunku do własnych wyborców. Mogę głosować na PO, lub PIS, ale czy głosować w referendum - co to, to już nie; opozycja z DT na czele wie lepiej...

Janusz40
O mnie Janusz40

Wbrew wymienionym papierom jestem humanistą. Piszę od kilkudziesięciu lat - przeważnie do szuflady. Kieruję się maksymą: Amicus Plato, sed magis amica veritas. Gotów jestem zawsze wysłuchać i odpowiedzieć na rzeczowe argumenty.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka