3 obserwujących
236 notek
327k odsłon
1526 odsłon

Kibice Legii grozili potencjalnemu inwestorowi Polonii Warszawa. Stanowski: "Liga szmat"

Groźby na trybunach Legii skierowane do potencjalnego inwestora Polonii. Fot. Twitter/Stadionowi Oprawcy
Groźby na trybunach Legii skierowane do potencjalnego inwestora Polonii. Fot. Twitter/Stadionowi Oprawcy
Wykop Skomentuj48

Firma Nitot'a odniosła się do pogróżek ze strony kibiców Legii. - Sii Polska nie planuje zakupu udziałów klubu piłkarskiego Polonia Warszawa. Trwają negocjacje dotyczące możliwej inwestycji w klub przez naszego CEO i założyciela Grégoire Nitot jako osoby prywatnej, ale żadne decyzje nie zostały podjęte, w związku z czym nie będziemy szerzej komentować tego tematu - stwierdzono. 


Oświadczenie Legii Warszawa nie przekonało redaktora naczelnego Weszło.com, Krzysztofa Stanowskiego. Jego zdaniem, zachowanie kibiców wicemistrza Polski i reakcja włodarzy klubu to dowód na patologię w polskim futbolu. 

Stanowski: Liga szmat 

- Można na oficjalnej stronie klubu zamieścić wywiad z Krzysztofem Dowhaniem pod tytułem „Jestem legionistą i jestem polonistą”. Można to samo powtórzyć z Wszołkiem, Kiełbowiczem… Ale nie, teraz to trochę głupio by było, bo klub przecież bawi się inaczej. „Żyleta” nie zdołała przekonać Wszołka do wspólnego obrażania Polonii, ale już genialny pracownik Legii namówił go na wideo, w którym piłkarz wymieniał garderobę i wyrzucał wszystkie czarne rzeczy (nie wiem, czy czarną koszulkę Legii na 100-lecie klubu też, nie było to sprecyzowane). To są takie małe rzeczy, które sprawiają, że ciągle jesteśmy jakimś zaściankiem i ciągle za chodzenie w koszulce innego klubu po mieście można dostać w łeb - stwierdził Stanowski. 

- O, to jest dobra charakterystyka tych rozgrywek: liga szmat. Oddaje nie tylko poziom sportowy, ale przede wszystkim organizacyjny. Tydzień w tydzień czytamy na transparentach, kto akurat trafił do więzienia i jest pozdrawiany, kto jest ch..., kto k..., kto ma wypier..., a kto jeszcze nie musi, bo dostał ostatnią szansę od jakiegoś 19-letniego chłopaczka po szkole samochodowej. I nikt z tym nic nie robi. Nikt tych meczów nie przerywa, nikt nie nakazuje zdjęcia. Jest super - ocenił dziennikarz Weszło. 

Znany publicysta i były redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Michał Pol uważa, że groźby fanów Legii są ilustracją sytuacji w polskiej ekstraklasie - kibice sami odstraszają poważnych inwestorów od ukochanych drużyn. - Czarny PR jest po prostu nie fair, nie mieści się w głowie. Ta sytuacja pokazuje dobitnie, dlaczego wielki biznes nie wchodzi do polskiego futbolu. Dlaczego tak mało ludzi z TOP 100 najbogatszych Polaków nie chce zainwestować w piłkę nożną - powiedział Pol w wideokomentarzu dla "WP Sportowe Fakty". 

Ostro fanów Legii potępił Michał Listkiewicz. Były sędzia i szef PZPN-u nazwał inicjatorów bojkotu Sii Polska mianem "przygłupów" i zażądał stanowczej reakcji od prezesa klubu, Dariusza Mioduskiego. - Haniebna akcja troglodytów, mieniących się kibicami Legii, wymaga odważnego stanowiska pana Dariusza Mioduskiego. Teraz jest czas na pokazanie swojej kultury i odpowiedzialności, panie Dariuszu. Opluwanie firmy chcącej ratować Polonię kompromituje nie tylko tych przygłupów - apelował Listkiewicz. 

Polonia Warszawa to pierwszy wicemistrz Polski w historii, a także pierwszy triumfator ligowych rozgrywek tuż po II wojnie światowej. W gablocie klubu są łącznie dwa medale za triumf w kraju oraz dwa krajowe puchary. Ponadto zespół z Konwiktorskiej sięgnął po Superpuchar Polski i Puchar Ligi. 

GWWykop Skomentuj48
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport