Gdzie obejrzeć mecz Polska-Hiszpania? Telewizja, internet a może strefa kibica?

Aleksandr Osipov from Ukraine, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Aleksandr Osipov from Ukraine, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Mecz Polska-Hiszpania już lada dzień. Gdzie obejrzeć mecz polskiej reprezentacji w UEFA EURO 2020? Do wyboru telewizja, internet i wielki doping w strefie kibica.

Wszyscy tęsknili za wspólnym kibicowaniem. Czas pandemii mocno odbił się na świecie sportowym i już dawno nie było okazji, by wspólnie spotkać się, by dopingować naszych w większym gronie.

"Mecze Polaków w UEFA EURO 2020 są jedną z pierwszych okazji do wspólnego przeżywania pozytywnych emocji związanych z kibicowaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej po okresie pandemii" - zauważył wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński cytowany w komunikacie.

Strefa kibica na PGE Narodowym

Kibice będą mieli już niedługo okazję, by spotkać się w tłumnym gronie i wspólnie kibicować polskiej reprezentacji. Specjalnie na mecz Polska-Hiszpania już 19 czerwca zostanie otworzona Narodowa Stefa Kibica, z obłożeniem do 50 procent trybun. Warunkiem będzie zachowanie obowiązujących restrykcji pandemicznych.

Organizatorzy przekazali, że na płycie PGE Narodowego ustawione zostaną cztery wielkie telebimy, na których kibice będą mogli oglądać mecz kadry Paulo Sousy. Na fanów futbolu czekają również występy artystyczne a także wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

To jednak nie wszystko. Na kibiców czekać będzie również festiwal food tracków, a oprócz tego osoby chętne będą mogły się zaszczepić - bez wcześniejszych zapisów - szczepionką jednodawkową.

Zobacz także:

Bilety na mecz

Wejście na Narodową Strefę Kibica będzie bezpłatny, jednak każda chętna osoba będzie musiała pobrać specjalny bilet z oficjalnej strony Strefy Kibica.

Mecz na stadionie będzie mogło obejrzeć ok. 30 tysięcy osób.

"To będzie inauguracja wspólnego, radosnego kibicowania po pandemii. Jeżeli ta formuła się sprawdza, cieszy się dużą popularnością, to nie wykluczamy, że to powtórzymy przy kolejnych meczach. Na razie zachęcamy wszystkich do trzymania kciuków za biało-czerwonych i mam nadzieję, że wynik będzie dla naszej reprezentacji dobry" - zapowiedziała  sekretarz stanu w MKDNiS Anna Krupka podczas spotkania z dziennikarzami.

Włodzimierz Dola, prezes spółki PL.2012+ - operatora stadionu przypomniał również, że Strefa Kibica na mecz Polska-Hiszpania na UEFA Euro 2020 będzie pierwszym od ponad dziewięciu miesięcy całostadionowym wydarzeniem na PGE Narodowym, który przez długi czas zamiast kibiców przyjmował pacjentów, ponieważ został przearanżowany na szpital tymczasowy. Ponadto będzie to pierwsze wydarzenie od od półtora roku związane z piłkarską reprezentacją Polski na tym obiekcie.

Mecz Polska-Hiszpania rozegra się już 19 czerwca o godzinie 21:00. Biało-czerwoni występ w ME zainaugurują jednak w poniedziałek spotkaniem ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport