Skandaliczny wywiad z mistrzynią olimpijską w chińskiej telewizji. "Męska kobieta"

Chinka Gong Lijiao. Screen: YouTube/CCTV
Chinka Gong Lijiao. Screen: YouTube/CCTV
Szerokim echem odbił się wywiad z mistrzynią olimpijską w pchnięciu kulą z Tokio Gong Lijiao w chińskiej telewizji państwowej. Reporterka nazwała sportsmenkę "męską kobietą".

Chinka Gong Lijiao na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal w konkursie pchnięcia kulą. Po sukcesie, musiała odpowiadać na pytania reporterki chińskiej telewizji publicznej CCTV, co niewątpliwie wprawiło ją w zakłopotanie. Na antenie padło bowiem stwierdzenie, że jest "męską kobietą". Dziennikarka zadała także pytanie o chęć posiadania męża i dzieci przez zawodniczkę.

Skandaliczne słowa podczas wywiadu z mistrzynią

Reporterka CCTV wywiad z Gong Lijiao zaczęła od stwierdzenia, że ta " sprawia wrażenie męskiej kobiety". "Mam świadomość, że na zewnątrz wyglądam bardzo męsko, ale w środku czuję się bardzo kobieca" - odpowiedziała zawodniczka.

To nie był koniec kontrowersji w czasie telewizyjnej rozmowy. Dziennikarka zapytała następnie: "Czy masz jakieś plany na życie kobiety?". "Życie kobiety? Hmmm... Może przyjrzę się moim planom. Jeśli nie będę trenować, może schudnę, wyjdę za mąż i będę miała dzieci. Tak, to droga, którą trzeba iść w życiu" - oznajmiła medalistka olimpijska, która na skandaliczne pytania odpowiadała z niespotykanym wręcz spokojem, mimo że kilka chwil wcześniej płakała z radości, po zdobyciu złotego krążka na Igrzyskach w Tokio.

Czytaj także:

Burza w sieci

Rozmowa reporterki chińskiej telewizji państwowej ze złotą medalistką olimpijską w pchnięciu kulą wywoła prawdziwy Armagedon w Internecie, nawet kontrolowanym i cenzurowanym przez reżim Chińskiej Republiki Ludowej.

Na portalu Weibo, będącego w Chinach odpowiednikiem Twittera, rozpętała się dyskusja na kilkaset tysięcy wpisów. Zachowanie dziennikarki CCTV nazwano "seksistowskim" i "dyskryminującym", a także zarzucono jej stereotypowe myślenie o kobietach oraz skrytykowano za aluzje dotyczące wyglądu sportsmenki.

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport