Cezary Kucharski wraca do zdrowia. Optymistyczny wpis byłego piłkarza

Długa rehabilitacja Cezarego Kucharskiego przynosi pożądane efekty. Były piłkarz podzielił się wpisem, w którym informuje, że po raz pierwszy od miesięcy wyszedł na spacer. (źródło: Twitter / Cezary Kucharski)
Długa rehabilitacja Cezarego Kucharskiego przynosi pożądane efekty. Były piłkarz podzielił się wpisem, w którym informuje, że po raz pierwszy od miesięcy wyszedł na spacer. (źródło: Twitter / Cezary Kucharski)
W połowie lutego Cezary Kucharski trafił do jednego z hiszpańskich szpitali z powodu poważnych problemów z płucami. Jego stan był na tyle poważny, że specjaliści musieli wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej. Trzy tygodnie później lekarzom udało się wybudzić byłego piłkarza, który wtedy też rozpoczął rehabilitację. W sobotę Kucharski udostępnił wpis na Twitterze, w którym chwali się pierwszym od trzech miesięcy wyjście na spacer.

— Jest ciężko, ale dopóki walczysz jesteś zwycięzcą — napisał Cezary Kucharski na Twitterze 16 marca. Od tamtej pory stan zdrowia byłego piłkarza poprawia się, a rehabilitacja powoli przynosi pożądane efekty. Trzy dni później Kucharski poinformował, że po 41 dniach opuścił OIOM.

Kucharski w coraz lepszym stanie

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty, przyjaciel Kucharskiego Ireneusz Raś poinformował o polepszającym się stanie zdrowia byłego piłkarza.

— Rehabilitacja postępuje. Najważniejsze, że cały organizm Czarka funkcjonuje dobrze. Wszystko, co najgorsze, już za Czarkiem — mówił Raś. Poseł zapowiedział też wtedy, że Kucharski po wyjściu ze szpitala od razu wróci do sportu. 

— Mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu i zobaczymy Czarka z powrotem w krótkich spodenkach. Rehabilitacja może potrwać kilka miesięcy i to kwestia odbudowania sił witalnych organizmu. Myślę, że za kilka miesięcy Czarek będzie mógł być w ruchu. Znając go, wiem, że długo bez sportu nie wytrzyma. Nawet bez sportu na poziomie typowo rekreacyjnym — mówił wówczas poseł.

Były piłkarz po raz pierwszy od miesięcy mógł wyjść na spacer

W sobotę około południa Kucharski udostępnił na Twitterze wpis, w którym napisał, że po raz pierwszy od trzech miesięcy wyszedł na spacer. Sportowiec podziękował za okazane mu wsparcie, a do wpisu dołączył zdjęcie z wyjścia. Na twarzy Kucharskiego wyraźnie widać radość.

 

Kucharski występował w barwach takich klubów jak Sportin Gijon, Iraklis Saloniki, czy Legia Warszawa. Po zakończeniu kariery został agentem piłkarskim. Do 2018 roku reprezentował interesy Roberta Lewandowskiego.


RB


Czytaj dalej:


Obejrzyj najnowszą rozmowę Sławomira Jastrzębowskiego z Rafałem Wosiem m. in. o domniemanym kandydacie z ramienia PiS na prezydenta RP, zamieszaniu wokół kontrolerów lotu oraz o tym, czy należy znieść stawkę WIBOR.


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport