Michał Kucharczyk z Legii. fot. PAP/Leszek Szymański

Dalszy ciąg upokorzeń Legii Warszawa. Mistrzowie Polski przegrali mecz ligowy aż 1:4

Redakcja Redakcja Legia Warszawa Obserwuj temat Obserwuj notkę 56

Piłkarze Legii Warszawa przegrali na swoim stadionie z Wisłą Płock 1:4 w meczu szóstej kolejki ekstraklasy.

W kadrze meczowej stołecznego zespołu zabrakło Sebastiana Szymańskiego, którego w ostatnich dniach łączy się z transferem do CSKA Moskwa. Według spekulacji prasowych odejść może również Michał Pazdan, który z kolei może się przeprowadzić do Turcji. Ten z kolei usiadł na ławce rezerwowych.

Z trybun natomiast spotkanie oglądał selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, którego w połowie lipca zastąpił Dariusz Dźwigała na stanowisku trenera Wisły Płock. 49-letni szkoleniowiec w podstawowym składzie postawił na dwóch byłych legionistów Dominika Furmana i Mateusza Szwocha. W ataku Legii od początku grał natomiast były napastnik płockiego zespołu Jose Kante.

Zobacz: Amatorzy z Dudelange ośmieszyli Legię. Wstyd

image
Radość piłkarzy Wisły Płock. fot. PAP/Leszek Szymański

Legia była bezradna

Goście zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten mecz, czego dowodem była bramka w 11. minucie. Gruzin Giorgi Merebaszwili płasko wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony, a Brazylijczyk Ricardinho z bliska pokonał Arkadiusza Malarza.

Mistrzowie Polski byli bezradni wobec dobrze zorganizowanych rywali. Mieli spore problemy z przedostaniem się pod pole karne rywali. Wyjątkiem była indywidualna akcja Carlitosa pięć minut po stracie bramki. Jednak strzał Hiszpana został zablokowany. Goście natomiast po strzeleniu gola oddali inicjatywę legionistom, ale ci nie potrafili tego wykorzystać.

image
Trener Legii. fot. PAP/Leszek Szymański

W 39. minucie napastnik Wisły Płock miał świetną okazję na drugą bramkę, ale górą był Malarz. Niespełna minutę później bramkarz gospodarzy skapitulował jednak po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Furmana. Zarówno przed przerwą, jak i zaraz po niej z trybun niosły się przeraźliwe gwizdy. Kibice skandowali m.in. „Jak tak dalej grać będziecie, to wy z ligi też spadniecie”. Na potwierdzenie tego okrzyku gospodarze stracili trzecią bramkę. Nico Varela wstrzelił piłkę w pole karne z prawej strony. Piłkę sięgnął Malarz, ale odbił ją wprost pod nogi Ricardinho, który trafił do pustej bramki z kilku metrów.

Chwilę później gospodarze zmarnowali pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki. Okazji nie potrafili wykorzystać Kante i Carlitos. Od 62. minuty legioniści grali w osłabieniu, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Inaki Astiz. Hiszpan sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Varelę. Mimo tego sześć minut później Carlitos groźnie strzelił na bramkę Wisły, ale piłka minimalnie przeszła obok słupka.

Bezradni mistrzowie Polski. Wisła rozgromiła Legię w Warszawie (TVN24/x-news)

Dopełnieniem fatalnej postawy mistrzów Polski był faul w polu karnym Krzysztofa Mączyńskiego, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Rzut karny na gola pewnie zamienił Varela. W efekcie kibice stołecznego zespołu domagali się odejścia z klubu prezesa i właściciela Dariusza Mioduskiego. Małym pocieszeniem dla fanów Legii był efektowny gol z rzutu wolnego Carlitosa w 83. minucie.