18 obserwujących
660 notek
174k odsłony
292 odsłony

UWAGA❗Rządzący ogłosili kolejne obostrzenia

Wykop Skomentuj24

Na zasadzie udostępnienia

============================


Konfederacja

UWAGA❗Rządzący ogłosili  kolejne obostrzenia, mamy do czynienia z pogłębieniem lockdownu i groźbą bankructwa dla tysięcy firm! Premier nazwał to "etapem odpowiedzialności", co w praktyce oznacza, że wszyscy Polacy jeszcze bardziej będą odpowiadać za błędy i szkodliwe działania rządu. Władza zafundowała nam kolejne absurdalne restrykcje, uderzające w życie społeczno-gospodarcze. Co tym razem?  
❌ Przemieszczanie się na Święta Bożego Narodzenia ma zostać ograniczone!
❌ Branże gastronomiczna, turystyczna, hotelarska, fitness oraz kina i teatry zamknięte co najmniej do 27 grudnia!
❌ Branże turystyczna i hotelarska dodatkowo ucierpią na decyzji o jednym terminie ferii dla wszystkich (4-17 stycznia)
❌ Szkoły zamknięte co najmniej do końca roku
Po tej serii obostrzeń wielu polskich przedsiębiorców może się już nie podnieść. Branża fitness, która pomaga ludziom budować jakże ważną odporność i spełnia wszelkie rygory sanitarne, ma zostać zamknięta na kolejny miesiąc?! To jakiś absurd. Branża gastronomiczna, którą kilka tygodni temu zamknięto z dnia na dzień, ma być wyłączona (nie licząc usługi na wynos) na kolejne tygodnie? To przepis na dobicie restauratorów! Podobnie kina i teatry, które od wiosny tkwią w ogromnym kryzysie.
A to w jaki sposób rząd potraktował branżę turystyczną i hotelarską to wręcz zbrodnia. Nie dość, że ich zamknięcie również przedłużono do 27 grudnia, to jeszcze zdecydowano, że ferie będą skumulowane w jednym terminie dla całego kraju! Z jednej strony hotele i pensjonaty będą mogły przyjąć znacznie mniej klientów niż zwykle, a z drugiej strony rząd doprowadzi do zwiększonych skupisk ludzi, którzy będą korzystać z wypoczynku w tym samym, bardzo ograniczonym czasie. Dla całej branży turystycznej i miejscowości znanych z zimowisk to istna katastrofa.
Komentarze mówią wszystko: "Jesteśmy w szoku, że takie decyzje zostały podjęte, to dla nas katastrofa" – tak przedstawiciele samorządów Wisły i Szczyrku komentują decyzję rządu ws. kumulacji ferii. W słowach nie przebiera też prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej: "Decyzja skandaliczna i nielogiczna. Oznacza bankructwa w branży hotelarskiej” – mówi Agata Wojtowicz.
Cała branża liczyła, że w tym czasie świąteczno-noworocznym, a przede wszystkim przez 6 tygodni ferii, będzie mogła choć trochę poprawić swoją krytyczną sytuację, ale rząd nawet na to nie pozwolił. A przecież jeszcze 2 dni temu wiceminister rozwoju, pracy i technologii oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki Andrzej Gut-Mostowy, deklarował, że będzie rekomendował, aby ferie były rozłożone na dłuższy czas. Byłoby to korzystne zarówno dla branży turystycznej, turystów i dało szanse na przestrzeganie reżimu sanitarnego. Ostatecznie rząd PiS podjął decyzję... odwrotną. To jest skandal i działanie na szkodę całej polskiej gospodarki.
To nie wszystko. Wicepremier Jarosław Gowin dodał od siebie, że wyciągi narciarskie również zostaną zamknięte na czas świąt... Taka wiadomość "na dobitkę" z pozdrowieniami od szkodników z rządu.
Jakby tego było mało premier zapowiedział, że rząd pracuje nad "możliwościami prawnymi, które pozwolą ograniczyć przemieszczanie się Polaków w okresie Świąt Bożego Narodzenia". Pragniemy poinformować, ze takie rozwiązania prawne to nic innego jak... stan nadzwyczajny. To kolejny chwyt propagandowy PiS, który ma na celu odwrócić uwagę obywateli od istoty sprawy. Nie podnoszą podatków, tylko niewinne opłaty, daniny, składki. Nie wprowadzają pełzającego lockdownu, tylko czerwoną strefę, zaś pełny lockdown to już dumna "narodowa kwarantanna". A zapowiedziany dziś przez premiera Morawieckiego stan nadzwyczajny na okres Świąt Bożego Narodzenia to tylko ograniczenia w przemieszczaniu się...
#Konfederacja jako jedyne ugrupowanie aktywnie protestuje przeciwko drugiemu lockdownowi i wspiera wszystkie poszkodowane branże gospodarki, wszystkich przedsiębiorców i pracowników - bo to co wyprawia rząd to jest szaleństwo. To działanie wręcz antypolskie, uderzające w całe nasze życie społeczno gospodarcze i krok po kroku wyniszczające polskie firmy. Lockdown to lekarstwo gorsze od choroby, jego skutki będą trudne do odbudowania przez lata. #ZamknąćRząd #OtworzyćGospodarkę

image

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale