35stan 35stan
295
BLOG

Kontynuacja "Planu Tuska" z 2009 roku, przerwanego w 2014 roku

35stan 35stan Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 3


image


https://tvn24.pl/polska/premier-tusk-wygralbym-wybory-prezydenckie-ra123468-3578537


Kiedy 6 marca 2009 roku  H.Clinton i Ławrow wcisnęli czerwony przycisk resetowania w Genewie to na to wciśnięcie zareagował herr "rudy" Tusk i zaczął realizację swojego planu, który jak zapewniał w dniu 28.01.2010 roku, gdy ogłosił podczas pobytu na WGPW swoją rezygnację z ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach przypadających w 2010 roku, planu polegającego na tym, by PIS nigdy nie powrócił do władzy, i   tak to  przedstawiał w rozmowie na antenie TVN24:


(…)

Prowadzę konsekwentnie plan, dzięki któremu PiS nie wróci do władzy. Kto inny pójdzie na bój o prezydenturę, a ja skutecznie zatrzymam ewentualny powrót do władzy PiS”

(…)

oraz:

(…)Od mniej więcej roku bardzo poważnie przygotowywałem się do tej decyzji

(…)

oraz:

(…)

Jak poinformował, już rok temu podjął decyzję, aby nie kandydować w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył, późną wiosną 2009 roku poinformował swoich najbliższych współpracowników, że zamierza władzę, skuteczność i instrumenty w ręku szefa rządu utrzymać.

(…)

Kluczowym etapem tego "planu Tuska" miały być wydarzenia z 10.04.2010 roku, które miały wyeliminować na zawsze  z polskiej polityki obu Braci Kaczyńskich, którzy byli spoiwem PIS-u i bez nich ta formacja by długo  nie przetrwała.

Niestety, ale zrządzeniem losu, J.Kaczyński nie wsiadł do samolotu TU154M nr 101, bo pozostał w Polsce przy chorej Matce.

Jego Brat też nie zamierzał lecieć do Katynia samolotem, chcąc pojechać do Smoleńska pociągiem specjalnym razem z Rodzinami Katyńskimi.

W tej sytuacji, plan Tuska uratowała ówczesna prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė(współpracowniczka KGB w czasie ZSRR i podobnie jak D.Tusk współpracująca ściśle z Angelą Merkel, zapraszając śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego do Wilna w dniu 8.04.2010 roku, kusząc go tym, że w tym dniu litewski Seimas będzie procedował ustawę o pisowni polskich nazwisk na Litwie, o co śp. Prezydent od lat zabiegał.

"Rybka połknęła przynętę i złapała się na haczyk"(Seimas odrzucił ustawę i D. Grybauskaitė  doskonale wiedziała, ze tak się stanie) i śp. Prezydent nie mógł wybrać się pociągiem, tylko musiał polecieć samolotem, jak było zaplanowane(nawet Jak-40 nr 044 mu zabrali i wpakowali do niego dziennikarzy, by nie poleciał nim wraz generalicją, bo też takie były plany.

Stąd się wzięły te pierwsze doniesienia mediów  o katastrofie Jak-a, jakie pojawiły się 10.04.2010 roku.

Ten częściowo zrealizowany "plan Tuska" pozwolił mu utrzymać władzę do 2014 roku( PIS pod wodzą ocalałego J.Kaczyńskiego przetrwał jako druga siła polityczna w Polsce) ale po klęsce polityki resetu USA-Rosja i aneksji Krymu przez Rosję(20 lutego 2014 – 26 marca 2014 roku), władza PO-PSL (koalicji proniemieckiej i prorosyjskiej) stała się dla USA groźna, bo Niemcy wbrew ówczesnym  interesom  USA, dalej stawiały na współpracę z Rosją i dążyły do deamerykanizacji Europy.

W tej sytuacji A.Merkel ewakuowała swoje agenturalne aktywo do Brukseli i oferując mu fuchy w zapłacie za dotychczasowe usługi.

Zaowocowało to zwycięstwem PIS pod wodzą J.Kaczyńskiego  w 2015 roku i zwycięstwem D.Trumpa w USA w 2016 roku.

Władzę w USA w 2020 roku odzyskali Demokraci i podjęli na nowo próbę porozumienia się z Rosją a do tej polityki USA i Niemcy znowu potrzebują władzy proniemieckiej i prorosyjskiej i stąd tryumfalny powrót do Polski i PO "naszego człowieka w Warszawie" jak po pierwszym przejęciu władzy przez PO w 2007 roku, pisały rosyjskie gazety.

Jak teraz będzie wyglądała dalsza realizacja planu Tuska, by PIS nie sprawował już nigdy władzy, czas pokaż.e

35stan
O mnie 35stan

Nie znoszę kłamstwa, obłudy, relatywizmu moralnego i bezczelności w ich prezentacji. Preferuję rozmowę merytoryczną, opartą na faktach i uprawdopodobnionych poszlakach, analizy oparte na kojarzeniu różnych informacji i faktów w logiczny ciąg zdarzeń. Wyznaję pogląd, iż w polityce nie należy liczyć na przyjaźń, tylko na wspólne interesy, które najlepiej gwarantują dobrą współpracę, że partnerowi można zaufać, jeśli ma się możliwość kontroli jego działań.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Polityka