66 obserwujących
521 notek
460k odsłon
675 odsłon

Abdykacja BXVI w świetle Jego listu opublikowanego w mediach

Wykop Skomentuj8


To o czym pisze B.XVI w eseju opublikowanym ostatnio w mediach:


(...)

Amerykańska stacja EWTN opublikowała angielską wersję listu autorstwa Benedykta XVI, w którym obszernie przedstawia podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w sferze seksualnej. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” czy idee seksualnej rewolucji lat ’60, które przeniknęły w struktury Kościoła. Benedykt XVI wskazuje także na problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów.

(...)

 http://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola--pelny-tekst-po-polsku-,67491,i.html#ixzz5le5RdUrm

nabrzmiewało od dawna w KRK i papież BXVI a wcześniej za pontyfikatu JPII prefekt Kongregacji Nauki Wiary, miał świadomość  narastania problemu kryzysu etyczno moralnego w KRK na tle obyczajowo seksualnej.

Miał też świadomość presji jaką wywierały siły, którym zależało i zalezy na destrukcji KRK od wewnątrz, poprzez demoralizację hierarchii KRK(Kuria Rzymska i Episkopaty krajowe).

Dał temu wyraz podczas inauguracji swego pontyfikatu w 2005 roku, gdy zwrócił się do wiernych tymi słowami:

(...)

Módlcie się za mnie, abym nie uciekł ze strachu przed wilkami.

(...)

https://www.liturgia.pl/Papiez-nie-uciekl-przed-wilkami-ale-odpowiedzialnie-odszedl/


Wówczas, w 2005 roku, to był początek ofensywy tych sił, które stały i stoją za projektem NWO, z amerykańskim "deep state" na czele, którego narzędziami były administracje Busha juniora i B.H.Obamy.

Broniąc się "przed wilkami", wytrwał do 2012 roku, roku wyborczego w USA, kiedy to w sytuacji załamywania się polityki resetu USA-Rosja na sytuacji na Bliskim Wschodzie, "deep state" reprezentowane przez administrację Obamy, postanowiło rozpocząć ofensywę ku II-giemu etapowi polityki resetu, w celu kontynuacji polityki wciągania Rosji w strefę interesów Zachodu i umożliwić realizację założonych celo.w czyli II-go etapu NWO w postaci unii UE i Rosji czyli EURAZJI.

Budowa NWO zakłada niszczenie cywilizacji łacińskiej Zachodu z jej chrześcijańskim fundamentem(etyka chrześcijańska).

Dlatego przypuszczono naciski na BXVI, poprzez homoseksualne lobby w Watykanie i Episkopatach krajowych Zachodu, by ustąpił miejsca jezuicie Bergoglio, kardynałowi z Argentyny, znanemu z lewicowych poglądów, który miał tam wielu przyjaciół ze środowisk LGBT, z politykiem i działaczem LGBT , Gustavo Vera, który pozostaje ciągle w bliskich relacjach z papieżem Franciszkiem.

Na zdjęciu poniżej, papież Franciszek i Gustavo Vera podczas Światowych Spotkań rodzin - Dublin 2018:


image


Czyli jednak BXVi "uciekł przed wilkami"(choć oficjalna narracja temu zaprzeczała, ale po ostatniej Jego medialnej wypowiedzi, sprawa abdykacji wygląda już na to, że jednak uciekł, co dodatkowo potwierdza postępowanie jego następcy) , zatajając  prawdziwy powód tego kroku, czym być może(to pozostawiamy sumieniu BXVI) naruszył Kanon 332 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1984 roku, który mówi o możliwości zrzeczenia się urzędu przez Biskupa Rzymskiego oraz podaje warunki jakie powinny nastąpić. Rezygnacja powinna dokonać się w sposób wolny i powinna być jasno zadeklarowana, ujawniona. Taka edycja papieża nie wymaga się niczyjej akceptacji bądź przyjęcia.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo