158 obserwujących
4164 notki
4292k odsłony
1074 odsłony

Zderzenie

Wykop Skomentuj98

Koalicja Obywatelska wnioskuje, aby NIK sprawdziła doniesienia o wyprowadzeniu milionów złotych z kasy CBA. Rzecz się prezentuje perwersyjnie w kontekście niedawnej kontroli oświadczeń majątkowych szefa Izby przez Biuro, co obok doniesień medialnych również zaowocowało osławionym planem B, ostatnio podobno zarzuconym. To daje obraz aktualnej sytuacji w obozie władzy.

Obie bowiem rzeczone instytucje są obsadzone przez dobrą zmianę. Obie też stanowią bardzo istotne elementy kontroli nad państwem. I obie są najpierw przez okoliczności, potem przez opozycję nastawiane przeciwko sobie. A przecież przeciwników dobrej zmiany zarówno media jak i władze traktują jako bezsilnych.

Niemoc opozycji ma wynikać z jej samoograniczenia. Przejęta bowiem poprawnością polityczną wzdraga się przed stosowaniem języka, którym posługuje się władza. Ma to ją stawiać w przegranej sytuacji wobec znacznej liczby wyborców, którzy jakoby tęsknią za krzepą systemu za nic sobie biorącemu skrupuły. Kiedy bowiem płoną lasy, nie czas na troskę o róże.

Jak słowna agresja wygląda w praktyce i jak działa, można się przekonać słuchając również wypowiedzi Władimira Putina na temat historii Polski. Znamienny jest też skutek, jaki podobna do dobrozmiennej retoryka prezydenta Rosji osiąga w świecie. Po naszej stronie staje nie tylko coraz częściej nas z innych powodów krytykująca Ameryka, ale i Niemcy, stale przecież atakowane przez dobrą zmianę. W Polsce zaś cała klasa polityczna się przeciwstawia formie rosyjskich zarzutów, praktykowanej u nas jednak przez jedynie słuszną propagandę.

Bo zasady są ważne. Bez nich by nie było zachodniej cywilizacji. I dlatego obserwując u siebie kolizje dwóch przeciwstawnych światów propagandy musimy mieć świadomość naszego miejsca. Przecież pomyłki polityki wynikają li tylko z deptania pryncypiów i poddawania jej emocjom.

A sposób działania urzędów państwa jest skutkiem przestrzegania albo lekceważenia zasad przez rządzących polityków. Nie ma na to rady.


Wykop Skomentuj98
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka