158 obserwujących
4380 notek
4530k odsłon
811 odsłon

Fatalizm

Wykop Skomentuj83

Najpierw to wyglądało tak, że prezes urzędu może nakazać odmowę wykonania wyroku sądu. Z jednego z pośrednich wariantów wynikało, że również prezes sądu rejonowego może uniemożliwić sędziemu pracę, na przykład odwołując zgodę na pokrycie kosztów jego służbowej podróży. Na końcu zaś wyszło, iż nawet dyrektor kancelarii mógł sąd odesłać z kwitkiem, nie ujawniając mu jawnych dokumentów. Wszystko to chyba koliduje jakoś z Konstytucją. Ale kiedy prezydent, zapowiadając oczyszczenie naszego domu, zdaniem sędziego nawiązuje do Tuwima, rzecz ma być w porządku.

Aliści to nie wszystko z wczorajszych doniesień. Opublikowano wnioski z raportu NIK o GetBack-u. Ponad 9 tysięcy posiadaczy obligacji tej firmy straciło więcej jak 2,5 miliarda złotych, trzykrotnie bez mała przekraczając straty ofiar afery Amber Gold. Sygnalista (uwaga, nowa funkcja!) w grudniu 2017 roku przekazał najważniejszym instytucjom kontroli finansów informację o piramidzie finansowej w  firmie wypuszczającej obligacje. Mimo to nie podjęto żadnych działań. W ogóle przez pierwsze pięć lat istnienia Spółki nie kontrolowano jej aktywności i czynności nadzorcze oraz kontrolne rozpoczęto dopiero, kiedy GetBack zaprzestał realizowania zobowiązań. Media nazwały tę informację bombą Banasia.

Jedno i drugie fatalnie ilustruje dobrozmienny sposób zarządzania. Nie broni się twierdzenie, jakoby nie panował w nim organiczny bałagan. Wygląda to tak, że wszystko tam jest nastawione na przetrwanie do wyborów. Ale jeżeli prawo popada w zachwyt w zetknięciu z poezją, to może przynajmniej jest miło.


Wykop Skomentuj83
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka