158 obserwujących
4293 notki
4437k odsłon
2278 odsłon

Postępowanie

Wykop Skomentuj111

Koronawirus zaktywizował internetowych oszustów. Jak donosi Onet, pedofile korzystają z okazji, że dzieci jeszcze więcej czasu spędzają przed komputerami. Ale nie tylko one są atakowane. Oferowane są fałszywe testy, maski, czy zgoła dezynfekcje. Nowe okoliczności, nowy rynek.

Gdyby nie dobra zmiana politycy by się plasowali dopiero na drugim miejscu w zdolności wykorzystania nowych warunków do osiągania założonego celu. Dzięki bowiem manewrowi z Kodeksem Wyborczym opozycja została zablokowana przez wzięcie przedsiębiorców na zakładników. Antypis jest znowu wikłany w narrację narzuconą przez Prezesa.

Oficjalny przekaz sugeruje troskę dobrozmieńców o seniorów. Nie ma się czemu dziwić. Przecież już nie będą zmuszani, aby się zarażać w lokalach wyborczych. Mogą to wygodnie robić w kolejkach przed pocztami, a nawet za pośrednictwem tych, którzy by im chcieli pomagać w dziele korespondencyjnego nabywania wirusa.

Zawsze najbardziej elastyczna część populacji pierwsza się dostosowuje do nowych warunków. Tu zaś górują kontestatorzy zasad. W rezultacie często to, co dawniej było traktowane jako niegodne, staje się istotnym elementem rzeczywistości. Wystarczy sobie uświadomić historię kredytowania albo nawet pochodzenie wyrazu “kobieta”.

Bo to nie jest tak, że świat idzie do przodu, gdyż zmieniają się ludzie, rozumiejąc coraz więcej. Nie można się nauczyć tego, czego się nie doświadczyło. Świadomość jest napędzana empirią. Postęp jest możliwy dzięki wymieraniu ludzi mniej doświadczonych, poddających się samoograniczeniu. Przestają przeszkadzać i mamy nowy stan. “Wyższą jakby półkę”.

Nie dziwi w tym wszystkim przewaga dobrozmieńców. Wydaje się, że przewyższają konkurentów nie tyle elastycznością lub znajomością świata, co zdolnością do bezkrytycznego podporządkowania się ideologii, ukształtowanej przez wielce doświadczonych myślicieli.

Rzecz jest oczywista w świecie, który pod pozorem szanowania tradycji tak naprawdę pragnie jednak nowości.


Wykop Skomentuj111
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka