160 obserwujących
4625 notek
4754k odsłony
  1932   0

Rozwiązanie

Na 5 dni przed terminem “wyborów”, co do których istnieją wielkie wątpliwości konstytucyjne, ale mających zasadnicze znaczenie ustrojowe, Strażnik Konstytucji zwołuje konferencję dla złożenia specjalnego oświadczenia. I mówi o dywersyfikacji gazu. Zgryw to nędzny, wygłup żałosny — pisze profesor Sadurski.

Rzecz miała też inne dno, które wskazał Tomasz Lis, pisząc: Czytam, ze PIS rozważa dymisję prezydenta. Nie, że on swoją, ale PIS jego. I to cała prawda o tym prezydencie i tej „ prezydenturze”. Później dodał: Jeśli Pan A. Duda poda się do dymisji, to będzie to pierwsza jego dobra decyzja w tej kadencji.

Rzecz jest wysoce prawdopodobna. Prezydencka dymisja by rozwiązała problem nadchodzącej kompromitacji sasinowskiej procedury. Padnie przecież niczym karty do głosowania na ulicznym bruku nawet bez udziału gowinowców. Ba, dymisja by uratowała także panią Witek przed prawdopodobną próbą degradacji do stanowiska zwykłego posła.

Potem jednak pewnie ktoś zauważył, że po ustąpieniu prezydent raczej by nie mógł on kandydować w kolejnych wyborach. Prawo i Sprawiedliwość zaś na pewno nie znalazłoby kogoś równie niezłomnego na jego miejsce. No i kogoś o tak wyrazistej mimice oraz łatwo nawiązującego nocne rozmowy na Twitterze.

Stąd nagle szumnie zapowiadane i ważne oświadczenie skarlało do poziomu dywersyfikacji dostaw gazu. To w końcu sukces oczywisty dla wszystkich. Wszak wskutek ruskich restrykcji północny gaz jest dla nas tańszy od syberyjskiego.

Rzecz się też potwierdziła przez zaprzeczenie. Jak zwykle w demokracji ludowej. Około jedenastej bowiem nastąpiło oficjalne dementi. — Onet.pl podobno rozważa moją dymisję. W redakcji już głosowali i zdecydowali. Inne redakcje podchodzą do tego z pełną powagą. Klamka zapadła — można było przeczytać na Twitterze.

Tak się więc skończyła najnowsza z licznych a zawsze niefortunnych dla jej wizerunku jazd dobrej zmiany po bandzie polityki. Ale niezawodnie będą następne. I może wreszcie nikt już nie przeszkodzi. Żaden wykształciuch.

I to dopiero będzie odlot.


Lubię to! Skomentuj182 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka