161 obserwujących
4659 notek
4786k odsłon
  646   0

Subwersja

Koalicja Obywatelska postanowiła utrwalić wizerunek rządu i występuje z wnioskiem o usunięcie ministrów, którzy w opinii opozycji są największym jego obciążeniem. Skutkiem będzie pozostawienie na stanowiskach najgorzej postrzeganych eksponentów władzy, czyli utrwalenie jej wad.

Rzecz niewątpliwie należy do brudnych chwytów w walce politycznej, ale skutecznie rozbija jedność w obozie rządzącym. Taktyczna konieczność obrony urzędników obciążających wizerunek “biało-czerwonej drużyny” musi doprowadzić do frustracji w umiarkowanej jej części. Postępowanie KO jest reakcją na podobne sposoby, stosowane przez PiS, które z niekonwencjonalnego prowadzenia polityki uczyniło już rutynę.

Należy też do tego chociażby mianowanie profesor Manowskiej na Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego. Powierzenie tego stanowiska osobie o słabszym poparciu sędziów SN, w dodatku niegdysiejszej wiceminister sprawiedliwości jest oczywistym wyzwaniem dla dobrej praktyki. Wszystko zaś w tle ma publiczne wystąpienia profesora Wróbla w obronie Konstytucji, co jedynie słuszna propaganda uznaje za deklarację polityczną.

Ofensywa twardego skrzydła PiS doznaje więc istotnego wzmocnienia. Postulat KO zapewnia mu pierwszy sukces. Brak im tylko kandydata na premiera. Mówi się w tym kontekście o Danielu Obajtku. Nie, nie z gminy Ruja. Z Pcimia. Kiepsko to świadczy o kadrowych zasobach dobrej zmiany. Aliści Trójka ma jednak nowego dyrektora. Poprzedni pewnie zostanie doradcą. Wszak udowodnił, że czuje bluesa.

Nadchodzące wybory prezydenckie powodują mnóstwo dziwnych rozwiązań nasuwających się problemów. Wedle fachowców są one na ogół sprzeczne nie tylko z dobrym obyczajem, ale często z prawem. W tej sytuacji postępowanie KO, wykluczające możliwość samonaprawy formacji władzy też jest przejawem klimatu, jaki zapowiedział polityk mówiący, że w tej Izbie już nigdy Wersalu nie będzie. Tym razem na nieszczęście dotychczasowych beneficjantów rzeczonego niedostatku.

Smutne to, ale już od czasów Kopernika wiadomo, że zły pieniądz wypiera dobry.


Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka