157 obserwujących
4299 notek
4441k odsłon
1200 odsłon

Pogłoski

Wykop Skomentuj95

Ostatni tydzień kampanii wyborczej, to ostatni tydzień obietnic. Internet przypomina więc poprzednie: podniesienie kwoty wolnej od podatku, program budowy tanich mieszkań, likwidacja umów śmieciowych, obniżka VAT, pomoc frankowiczom, wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników, złożone przez zwycięskiego kandydata sprzed pięciu lat. Jaki jest ich los? Ba!

Tymczasem utworzona właśnie spółka skarbowa wystąpiła o licencję przewoźnika lotniczego. Wedle plotkarzy ma ona zastąpić PLL LOT. Bo ów upadnie? W innym wypadku by chyba nie występowano o uprawnienie, ono też przecież kosztuje. Może nie tyle co wyborcze pakiety, ale jednak. Roman Giertych ostrzega, że umowy zawarte pół roku przed upadłością mogą być unieważnione, bo mogą krzywdzić wierzycieli. Na przykład sprzedaż praw do nazwy i godła.

Plotkuje się więc, że zniknąłby jeden z najstarszych przewoźników lotniczych na świecie. Znany z wielu sukcesów minister uważa taki scenariusz za możliwy, chociaż traktuje go jako ostateczność. Zamknęłoby to u nas klamrę rozpiętą między konnym a powietrznym transportem. Państwowe bowiem stadniny koni również mają złą prasę.

Tymczasem NIK ujawnia, że w 2019 roku na nagrody w 69 badanych jednostkach administracji publicznej wydano 419 milionów złotych na premie. Mimo pandemii nie zmieniono w bieżącym roku regulujących taką hojność przepisów. Nawet nie zainicjowano zmian. I to wbrew temu, że premier stara się zaszczepić administracji państwowej gen (sic!) oszczędności. Dotąd go nie miała?

Kiepsko by to wszystko wróżyło gospodarce. Nie będziemy chyba młodzi, bogaci i szczęśliwi a najbardziej entuzjastyczna minister nie posiądzie helikoptera z gotówką. I to nawet nie dlatego, że odpowiednia poprawka przepadła w Sejmie.

Ci zaś, którzy dają wiarę oficjalnej propagandzie, na pewno zyskają przekonanie, że paniczne sygnały docierające do mediów w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej muszą być generowane przez układ.

Tylko gdzie się on zagnieździł? No… właśnie.


Wykop Skomentuj95
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka