157 obserwujących
4297 notek
4440k odsłon
617 odsłon

Mowy

Wykop Skomentuj68

Czy pani ma zapotrzebowanie przekazać respirator do szpitala?— takim pytaniem rzecznik odpowiadał dziennikarce, która pytała ile z zamówionych 1200 urządzeń jest w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Okazuje się, że kilkanaście z nich będzie w lipcu, reszta potem a za część pośrednik zwrócił pieniądze. — W tej chwili w Komisji Europejskiej nie ma oferty przetargowej na respiratory — informował dalej rzecznik.

A w ogóle to TVN oszczędnie gospodaruje prawdą. Tak ministerstwo reaguje na krytyczny przekaz stacji telewizyjnej.

Bo wszystko ma być w porządku. Na podstawie niedawnego listu Prezesa do członków PiS Okopress podaje ogólne powody dobrego poczucia dobrej zmiany. Lud PiS-owski może się następująco chwalić:

  • Przywróciliśmy elementarne prawa obywatelskie, przede wszystkim równość;
  • Celem jest budowa demokracji i praworządności oraz umocowana konstytucyjnie polityka społeczna, wspierająca rodziny oraz najsłabszych, zapewnienie naszemu krajowi właściwego statusu i pozycji międzynarodowej;
  • Zbudujemy siłę społeczną patriotyzmu, wyrastającą z poczucia własnej wartości, z pozbycia się kompleksów;
  • Obronimy prawdę o historii Polski, przeciwdziałając haniebnym i bezpodstawnym oskarżeniom rzucanym na nasz Naród.

Poprzednia zaś władza łamała prawa obywatelskie, wyprzedawała przedsiębiorstwa, grabiła obywateli, podporządkowała sądy, przetrzymywała “osobistych więźniów Tuska”.

Wzmianka o sile społecznej patriotyzmu formalnie niewiele znaczy, ale sugeruje, że wątpiący nie są patriotami. Koronuje to prezentację znamion populizmu, rzadko tak obficie występujących w jednym miejscu.

Nic dziwnego, że niezależne media traktuje się z góry a ich pytania demonstracyjnie lekceważy. Byczo bowiem jest i musi być jasne, że im się po prostu należy.

Znakomite samopoczucie różni dobrą  zmianę od opozycji. Totalnej oczywista oczywistość. I to właśnie na pewno zaprezentuje dziś Prezes.

Wykop Skomentuj68
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka