157 obserwujących
4330 notek
4480k odsłon
1441 odsłon

Widoki

Wykop Skomentuj76

Deficyt strukturalny to bilans budżetu państwa, jaki by wystąpił przy pełnym zatrudnieniu. Pozwala porównać zadłużenie gospodarki w różnych krajach. Okazuje się, że pod tym względem przodujemy w Unii, aliści od tyłu, bardziej wedle maltańskiego schematu. W przyszłym roku mieliśmy być na obecnym poziomie Austrii. Ale doświadczymy restrukturyzacji. Nie wiadomo więc, jak będzie. Aktualną sytuację w UE pokazuje poniższy wykres:

image

Złota reguła finansów publicznych wymaga, aby z długu opłacać tylko inwestycje infrastrukturalne, które zarabiają na siebie. Kiedy się pożycza dla opłacania konsumpcji to w czasie ekonomicznej bessy albo trzeba podnosić podatki, albo plajtować. Jaruzelski na przykład wybrał drugie rozwiązanie.

Dobra zmiana się na razie restrukturyzuje. Robotę straci minister finansów na pewno. Dlatego, że podnosi podatki? Drugim pewniakiem do restrukturyzacji jest Jan Ardanowski. Podobno wzbudza agresję niezależnie od intencji. Jego miejsce miał zająć koalicjant z PSL-u. Gowinowcy bowiem również bywają irytujący, dlatego zaczęto szukać zastępstwa.

Kiedy jednak ludowcy ujawnili, że nie zapomnieli losu Andrzeja Leppera, nastąpiła zmiana planów. Jarosław Gowin ma być Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Prezesem gowinowców zostanie Jadwiga Emilewicz i wszystko pozostanie po staremu. Z wyjątkiem ministra rolnictwa, któremu się przypisuje klęskę janowskiej stadniny koni arabskich.

A przyszłość? Kto wie? Bo Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić [Giuseppe Tomasi di Lampedusa]. Unia przecież zawsze ratowała niedołęgów. Wszak potem mądrzeją i szczycą się najlepszymi wynikami.

Wykop Skomentuj76
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka