157 obserwujących
4325 notek
4473k odsłony
590 odsłon

Wdobywcy

Wykop Skomentuj46

NFZ-owi zabraknie 8 miliardów złotych na leczenie ubezpieczonych. Rząd nie bardzo skąd ma łożyć na bezpłatne przywracanie zdrowia, gdyż w rzekomo zrównoważonym po raz pierwszy od lat budżecie znalazło się nawet 100 miliardów deficytu. Zamrozi więc władza płace w budżetówce i ograniczy wzrost płacy minimalnej.

Nic dziwnego, że aż 88% respondentów ankiety przeprowadzonej dla Super Expressu opowiada się za opodatkowaniem księży i Kościoła. Tylko 5% jest przeciw.

Brakuje więc pieniędzy, ale minister, który z wiadomym skutkiem organizował majowe wybory pojechał na Śląsk, aby za zgodę na zamknięcie nierentownych a państwowych kopalń zaoferować górnikom blisko 7 miliardów. Bo nie potrafią na siebie zarobić. I to wbrew zapowiedziom na Barbórce w 2018 roku, że kopalnie nie będą zamykane, bo władze nie chcą zamordować polskiego górnictwa.

Szydercy niegdyś proponowali, aby niepotrzebne kopalnie wykorzystać na podziemne magazyny dla drogiego, rodzimego węgla, którego nikt nie chce kupować. Miliony jego ton zalegają kopalniane place, sprawiając kłopot. Wtedy zamiast bankrutować, nierentowne zakłady nie zajmowałyby się wydobyciem, a ponownym wdobyciem naszego skarbu narodowego.

Na razie rzeczony minister ma inny plan naprawczy dla Polskiej Grupy Górniczej. Między innymi proponuje powiązanie zarobków z wydajnością. Związki zawodowe uważają to za koszmarny pomysł. Oznaczałoby bowiem stworzenie mechanizmu ograniczającego zatrudnianie działaczy na kopalnianych etatach. Nic dziwnego, że zmuszono wspomnianego ministra do poniechania niewczesnych pomysłów.

Aliści gospodarka i tak wzrośnie wskutek konsumpcji. Ta zaś będzie możliwa dzięki unijnym transferom. Jak bowiem dowiodła Energa, inwestycje nie są mocną stroną obecnej ekipy. Zwłaszcza w dziele wykorzystania węgla.

Tak to wygląda dobra zmiana w sferze finansów państwa. Tylko co z praworządnością? Przecież jak Unia za jej deptanie wstrzyma dotacje, to...


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka