159 obserwujących
4482 notki
4625k odsłon
2995 odsłon

Dosyć

Wykop Skomentuj136

Powstaje Ruch W. Od słowa, uczciwszy uszy, wypierdalać. I chyba zainicjował go Prezes. Tak wynika z tego, co o wyroku TK w Onecie pisze A. Gajcy, dziennikarz doskonale zorientowany w sprawach Nowogrodzkiej. Tam bowiem jego zdaniem miano zadecydować o kształcie wyroku, który spowodował protesty i rzeczone wezwanie.

Cel poczynań nowej organizacji wyjaśnił Bartłomiej Sienkiewicz, tak tłumacząc znaczenie skrótu, umieszczonego w jej nazwie: prosimy uprzejmie PiS, aby zaniechał demolowania państwa i społeczeństwa w imię swoich interesów politycznych.

Dobra zmiana dla władzy zaproponowała Polakom powtórkę dziewiętnastowiecznego buntu mas. Wmówiono części obywateli, że w wyniku transformacji odżyły łże-elity, spychając lud w otchłań niegdysiejszego upodlenia, aby zeń wysysać bogactwo. Ogłoszono, że rzekomo sprzymierzonym z liberałami komunistom udało się zachować swoje przywileje. Razem mieli łudzić naród kapitalizmem, jakoby pozornie tylko wprowadzonym w Polsce.

Wielu uwierzyło. Kapitalizm przecież to indywidualizm, ten zaś budzi marzenia. Skoro więc nie daje się ich urzeczywistnić z powodu braku determinacji lub wiedzy, można się poczuć oburzonym.

Jeżeli tylko poweźmie się przekonanie, że winne wykluczeniu są wykształciuchy, zdradzieckie mordy, w końcu zaś chamska hołota, nie trzeba mieć do siebie pretensji o swój mizerny status. Obelgi rzucane bez żadnego trybu musiały jednak eskalować, aby utrzymać stan oburzenia na właściwym poziomie.

Teraz więc nic dziwnego, że przeciwwaga również osiągnęła apogeum w krótkim a treściwym: wypierdalać na transparentach. Bo nie tylko obrażano ludzi piętrząc absurdy, ale okazało się, że w obliczu pandemii zaczynają one zagrażać życiu obywateli. W dodatku nachalna propaganda znowu głosi nasze pierwszeństwo w jej zwalczaniu. I znowu widać, że trzeba liczyć raczej od tyłu.

Czarę goryczy przelało zmuszanie kobiet do wydawania na świat również kalekiego potomstwa. Okazało się, że większość nie podziela mizoginii dobrozmieńców. Polacy w swej masie nie są i nigdy nie byli we władzy kompleksów męsko- damskich. Raczej przeciwnie. Łatwo nawiązują kontakty.

Popełnili więc dobrozmieńcy jeden błąd za dużo. Kosztowny wielce.


Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo