160 obserwujących
4622 notki
4752k odsłony
  552   0

Cios

Wygrana Joe Bidena spowodowała charakterystyczne reakcje w Polsce. Z jednej strony Andrzej Duda pogratulował zwycięzcy dobrej kampanii, a nie prezydentury, bo ...nie wiadomo czy ją uzyska? Podziela zastrzeżenia Donalda Trumpa, który wybory uważa za sfałszowane? Jest przekonany, że to tylko pierwsza tura a drugą rozstrzygnie sąd? I to na korzyść konkurenta?

Z drugiej strony jeden z wyrazicieli naszej lewicy drwi, że na pewno teraz nasze wielomiliardowe zakupy broni w Stanach będą uzależnione od praworządności w Polsce. Wedle więc jego kryteriów Ameryka pozostanie w sferze zachodnich przesądów, czyli nic się nie zmieniło. W końcu dla symetrysty to gniazdo imperializmu.

Jak przypomina Cezary Michalski, Charles de Gaulle utrzymywał, że Francją rządzi się z centrum. Także innymi demokratycznymi państwami. Kiedy bowiem władza stacza się w radykalizm, demokracja cierpi. Trudno o trafniejszą konkluzję.

Dobra zmiana zaś sugerując, że wprawdzie optujący za rozdziałem tronu i ołtarza, ale żarliwy katolik Joe Biden jest komunistą, odcina sobie ostatnią możliwość legitymizacji. Przecież akceptująca postawa Viktora Orbana, otwartego zwolennika polityki Putina, nie może być wygodna dla biało-czerwonej drużyny, antyrosyjskiej w propagandzie.

Donald Tusk wręcz stwierdza, że wybór Joe Bidena nie oznacza problemów dla Polski, ale dla PiS-u tak. Powody pokazuje Cezary Michalski pisząc, że PiS bez wsparcia administracji Donalda Trumpa to po prostu Targowica bez waszyngtońskiego alibi.

Przyszedł więc mróz na dobrą zmianę. I jej wyraziciele to wiedzą. I tu nie można im odmówić racji.


Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka