161 obserwujących
4658 notek
4785k odsłon
  2431   4

Rozwiązanie

Ma Prezes kłopoty z partią, ma też Antoni Macierewicz z podkomisją. Zbuntował się jej uczestnik, Glenn Joergensen przedstawiany jako wybitny ekspert, naukowiec z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego.

Nieodzyskane media piszą o nim jako o absolwencie rzeczonej uczelni, ale mieszka wedle nich na Zelandii, gdzie konstruuje wiatrakowiec – to taki wiropłat dla hobbystów – i maszynkę do usuwania ...piegów. Do nawlekania igieł pono najlepsze były parowe.

Najważniejsze jednak, że inż. Joergensen jest przekonany o zamachu w Smoleńsku. Głównie o tym, że samolot nie uderzył w brzozę. Na tle innych członków podkomisji miał wypadać bardzo przekonująco.

Teraz się pewnie okaże, że jest nasłany przez układ, bo twierdzi, że przewodniczący podkomisji kieruje nią w sposób zupełnie przypadkowy, mimo że się zajmuje najważniejszym badaniem we współczesnej historii Polski.

Rzecz z jednej strony prezentuje moc wiary pana inżyniera, z drugiej słabość duńskiego szkolnictwa wyższego. Zapomniało ono bowiem przekazać swoim wychowankom zasadę, skądinąd znaną jako brzytwa Ockhama.

Charakteryzuje też władzę Antoniego Macierewicza. Jego charyzma potrafiła przekonać wielu do antyprezydenckiego spisku, w który podobno sam nie bardzo wierzy. Kiedy przekonani do zamachu nieco jednak przytomnieją, nie ma już pan Antoni szans ani na przymuszenie ich do udawania wiary w zamach, ani na zaproponowanie im czegoś lepszego od wizerunku osób, biorących za dobrą monetę oczywiste wymysły.

Najlepszym zaś wyjściem dla oprzytomniałych wyznawców teorii zamachu jest ucieczka do przodu. Stąd bunt i stwierdzenie, że zamach nie został udowodniony dlatego, iż go nie było, ale z powodu nieudolności szefa podkomisji.

Dobre to! Godne eksperta nie tylko smoleńskiego podgremium. Ujawnia też, że minister Macierewicz zmaga się z kłopotami Prezesa.

Chociaż szefowi PiS najbardziej uciekają do przodu koalicjanci. W dodatku każdy w inną stronę.


Lubię to! Skomentuj112 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka