160 obserwujących
4618 notek
4749k odsłon
  1073   0

Obojnactwo

Rozluźnili rygory ochrony przed zarazą i obwieścili Nowy ład

Dwoje złotoustych głosicieli z widocznym w postawach napięciem obwieściło, że dobra zmiana dotrzymała zobowiązań. Pokonała mafię vatowską, dała 500+, uwolniła młodych od podatków, starcom dała dwie dodatkowe emerytury.

Aliści, jak wylicza Oko.press, w Krajowym planie odbudowy, przekazanym Brukseli przez rząd, stoi, że brak nam lekarzy i zatruwamy węglem powietrze. W dodatku nie ma samochodów elektrycznych i nie buduje się obwodnic miast. Nie wspomagamy opiekunów osób niepełnosprawnych, nie pracuje dostateczna liczba Polek. Nie wspiera się też osób wykluczonych z rynku pracy. Niedostateczna zaś cyfryzacja zarządzania powoduje pomijanie pokaźnej liczby obywateli w jej dobrodziejstwach. Słaba sieć komunikacyjna unieruchamia na prowincji znaczną liczbę mieszkańców, a i tak jesteśmy na drogach zabijani przez samochody.

Pochwalili się też dobrozmieńcy Unii Europejskiej, że do 2040 roku liczba mieszkańców Polski wzrośnie o 303 tysiące mieszkańców. Wedle Eurostatu zmaleje do tego czasu o 2 miliony. Zdaniem naszego własnego Ministerstwa Finansów już w 2025 będzie nas o 1,5 mln mniej.

Zapowiadają przyspieszenie transformacji energetycznej, a górniczym związkom obiecali wydobycie węgla do 2049 roku. Mamy być produkcyjnym zapleczem Europy. To dotąd nim nie byliśmy? Ze statystyk wynika, że od momentu transformacji ustrojowej wyprzedzamy nawet Koreę Południową, azjatyckiego tygrysa we wzroście sprzedaży produkcji przemysłowej.

Albo więc nadal mamy Polskę w ruinie, albo ktoś kogoś okłamuje. Znamienna tu jest sprzeczność z doniesieniami o mafii vatowskiej. Wedle jednych została pokonana, wedle innych ma się wcale dobrze.

A w TVP w czasie konwencji dobrej zmiany leciały jakieś westerny.

Mamy dwie Polski i każda żyje w swojej rzeczywistości. To w której są autorzy Polskiego ładu? W tej lepszej? Bo przecież chyba dobrozmieńcy nie zrozumieli wreszcie, że lepsze jest wrogiem dobrego? Przestaliby być sobą.


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka