161 obserwujących
4662 notki
4790k odsłon
  1169   2

Odnowa

– Pięciu byłych, polskich, lewackich premierów razem z Niemcami klęczy w Unii Europejskiej na gardle Polski symbolicznie pomagając im znieść szlaban na naszej granicynapisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz. – Żebrzą o zabicie Polski, Polaków, polskości. Jak to się dzieje,że mimo tej tradycji zdrad, żywej wśród części narodu Polska jeszcze trwa? – dodała później.

Taki pogląd się wpisuje w argumentację przeciwników wstąpienia Polski do Unii, popularną na początku wieku. Mówiono wtedy, że Polska po otwarciu granic utraci swoje ziemie na rzecz bogatych Niemców, którzy je wykupią. Taki sam los miał spotkać nasz przemysł, w wyniku czego stalibyśmy się najemnikami. W ogóle kraj miały zalać rzesze cudzoziemców, żądnych naszej tożsamości.

Arcybiskup Gądecki przeprosił w imieniu Konferencji Episkopatu Polski za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, prywatę, partyjnictwo, agresję, nałogi i niezdolność do dialogu.

Mamy z jednej strony potwierdzony antyokcydentalizm twórców dobrej zmiany i oczywistą zapowiedź odebrania im poparcia przez Kościół z drugiej. Przeprosiny za partyjniactwo nie pozostawiają tu wątpliwości. Interesujące wielce.

Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka