166 obserwujących
4939 notek
4993k odsłony
  244   4

Wspólnota

Jedność moralno-polityczna dotyczy także wolności poznawania faktów?

Pegasusa miało kupić CBA za pieniądze przekazane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zmian w planie finansowym ministerialnego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej dokonał Sejm. To zaś na wniosek podpisany przez wiceministra rzeczonego resortu. Jednak zarówno on, jak i jego przełożeni, również posłowie akceptujący zmianę utrzymują, że nie wiedzieli nic o przeznaczeniu dotacji na program szpiegujący.

Prawie dwie trzecie pracowników zatrudniają w Polsce firmy albo jednoosobowe, albo liczące poniżej dziewięciu osób personelu. Mimo to posłance lewicy zdaje się, że Gospodarce zwyczajnie opłaca się promocja zatrudnienia w dużych firmach, a nie głaskanie po głowie biedafirm.

Brak więc świadomości o tym co się dzieje wokół jest przekleństwem lewicy zarówno pobożnej jak i bezbożnej. Nade wszystko zaś wstręt obu radykalnych formacji budzi samodzielność obywateli.

Według Tomkinsa teorie lewicowe akceptują człowieka, jakim jest. Dla prawicowców jest on częścią świata i musi się podporządkować regulującym go normom. Nie prowadził nieszczęsny Amerykanin swoich badań w Polsce. Bardzo by się zdziwił. Najwyraźniej bowiem każda ideologia w naszej ojczyźnie odbiera zdolność do ustalania i interpretowania faktów oraz narzuca swoim wyznawcom obowiązek przestrzegania norm, ustalanych przez guru.

I nie ma na to rady.


Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka