166 obserwujących
4995 notek
5027k odsłon
  363   3

Puszbeczenie

Antyinteligancka formacja w szponach inteligentów?

Chyba pojąłem o co chodzi PiSowcom. Oni chcą cofnąć czas [Jerzy Sawka].

Aż profesor im doradził, aby polexit przykryli jeszcze większym świństwem. Imigrantami z rzekomą amebą. Wtedy jeszcze uciekinierzy nie siedzieli w przygranicznym lesie. I tak się jednak przydali. Kiedy bowiem wychodzi na jaw kolejna niegodziwość władzy, tylko jakiś pożyteczny …inteligent może dla jej przykrycia podsunąć pomysł większej.

Uchwalono Lex Czarnek. To też …inteligencka idea. Szkoły, pod groźbą dyscyplinarki dla dyrektora, w sprawie oceny przydatności usług pozarządowych organizacji oświatowych całkowicie podporządkowano kuratorom. Także takim z nich, których minister zdrowia uznaje za pozbawionych rozumu.

Czas się zatem w oświacie cofnął. Anachroniczny bowiem sposób myślenia protagonistów preferowanego systemu kontroli ujawniła pani kurator z Podkarpacia. Media więc mają o czym pisać. Nie będą już tak wałkowały inflacji.

W dodatku każdy sprzedawca czegoś, na co obniżono VAT, ma przy kasie informować, że to rząd odpuścił nabywcom daninę. Jak sobie zechce podnieść marżę, aby pokryć rosnące koszta pracy, będzie dla wszystkich jasne, że PiS dał, a przedsiębiorca ukradł.

Ciekawe, czy to jakiś dziwny intelektualista, czy też fachowiec starej, dobrej daty im podsunął? Opozycja się na razie nie ima repliki, że podatnik płaci, a władza marnuje. A ma mnóstwo przykładów: księżycowe inwestycje, kary TSUE, zwykłe nadużycia.

Do szeregu od dawna znanych technik manipulacyjnych dobra zmiana dołączyła jeszcze jedną, bardzo skuteczną. Można ją nazwać piramidą niegodziwości. Jeśli chcesz, aby zapomniano ci poprzednie świństwo, popełń większe.

Piramidy mają jednak fatalną wadę. Kiedy przekraczają krytyczną wysokość, walą się budowniczym na łeb. Może więc jednak lepiej aż tak bardzo nie słuchać pozostałych przy dobrej zmianie inteligentów?


Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka