166 obserwujących
4938 notek
4991k odsłon
  763   4

Moraliści

Władza przede wszystkim głupcze [nie Bill Clinton].

PiS już tak daleko odszedł od piedestału, że nawet polityczny bankrut publicznie ustawia Prezesa w przetargu o swoje względy. Dziennikarz Super Expressu usłyszał, że Gdyby opozycja była gotowa do przejęcia władzy, to dawno powinni się ze mną kontaktować, bo tych moich trzech posłów decyduje, czy PiS sprawuje władzę, czy nie będzie sprawował władzy.

Najweselsze, że stosując jego logikę, trzeba stwierdzić, iż jako niespodziewana znakomitość jest winny niepowodzeniom władz w walce z pandemią. Gdyby je uwolnił od konieczności zabiegów o jego poparcie, może by się wzięły za problemy istotne dla Polaków?

Zapomniał nieszczęsny, że zawieranie umów ze złymi ludźmi jest dowodem naiwności. Oni dotrzymują zobowiązań tylko wtedy, kiedy są dla nich korzystne. Kiedy nie, stosują przypisywaną bohaterom Wiecha zasadę: żegnaj Gienia, świat się zmienia.

Nasz antysystemowiec z góry przesądził, kto z generalnie jego zdaniem złych twórców systemu jest gorszy i z drugim przystąpił do aliansu. Odstępując teraz tego jakoby lepszego, szuka protekcji w złym w swoim przekonaniu miejscu? Najpewniej straci też powab dla swoich trzech posłów. Wszak lepszy wróbel w garści od kanarka na dachu.

PiS więc nie zajmuje się pandemią, bo nie ma już gdzie zabiegać o poparcie i nie może się narażać foliarzom, wyjątkowo licznym wśród jego zwolenników. Nie wprowadza też ograniczeń kontaktów międzyludzkich, które by spowodowały po pierwsze jeszcze większy spadek notowań, po drugie przyspieszyłyby inflację.

Dla zachowania władzy położyli już krzyżyk na unijne środki i pozostał im tylko polexit. Wtedy jednak, wpędzając Polskę w nędzę, na pewno stracą wszelkie poparcie. Dodatkowo też skierują przeciwko sobie nienawiść lumpiarstwa, które straci najwięcej, a oni je przedtem lekkomyślnie ośmielili.

Pojawił się im jednak kolejny problem, większy od innych, przetarg o względy nowego władcy i na razie z nim muszą sobie poradzić.


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka